19 листопада на площі Слави в Черкасах відкриють меморіальний комплекс на честь полеглих учасників АТО

За інформацією міськради Черкас, 19 листопада о 12:00 на площі Слави відбудеться відкриття меморіального комплексу пам’яті учасників антитерористичної операції.

Запрошуємо представників ЗМІ та громадськість нашого міста долучитися до відкриття.

19 листопада на площі Слави в Черкасах відкриють меморіальний комплекс на честь полеглих учасників АТО


Меморіал виконаний за унікальним ескізом із назвою «Незламні духом», який намалювала донька загиблого бійця Володимира Ложешнікова – Дар’я. Дівчина перемогла в міському конкурсі з розробки концепції комплексу пам’яті загиблих учасників антитерористичної операції на сході України.

Меморіал, за задумом Дар’ї, складатиметься із трьох скульптур.

На передньому плані композиції розташована скульптура «Воїна-захисника». Це – збірний образ сучасного воїна в повній екіпіровці. Його обличчя частково закрите балаклавою – це може бути і юнак, і дорослий чоловік. Мати побачить в ньому сина, дружина – чоловіка, діти – батька.

За його спиною ще одна скульптура – «Древо Життя», яке символізує безсмертя, нескінченність життя, а ще – структуру роду (коріння – це минуле (витоки), ствол – сучасне, крона – майбутнє покоління).

Із іншого боку дерева – ще одна скульптура «Воїна з мечем». Він, спираючись на меч, прихилив коліно. Він – ветеран, волонтер, медик, капелан, співробітник МНС, поліції, службовець, вчитель, студент, пенсіонер... Він – це народ, який підтримує своїх захисників.

Поруч із «древом» дві стели червоного каменю. На їхніх зовнішніх сторонах викарбувані імена воїнів, які віддали своє життя за сучасну Україну.

Над втіленням проекту Дар’ї Ложешнікової працювала творча група, зокрема, скульптор Вячеслав Федорченко (виконавець скульптур «Воїна-захисника» та «Воїна з мечем»), ковалі Володимир Погребняк та Анатолій Плахотнік (виконавці скульптури «Древо Життя»), Олексій Альбін (виконавець інформаційний стел) та компанія «Гарант», яка в цілому відповідала за будівельні роботи.
18.11.2020 17:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter