У Черкасах виконком вирішив не запроваджувати в місті карантин вихідного дня

У Черкасах виконком вирішив не запроваджувати в місті карантин вихідного дня У Черкаській міській раді відбулося спільне засідання місцевої комісії з питань ТЕБ і НС і виконавчого комітету. Як інформують у міськраді Черкас, на ньому розглянули питання щодо впровадження карантину вихідного дня у Черкасах.

Як зазначив заступник міського голови Ігор Волошин, до міського голови Черкас Анатолія Бондаренка звернулися представники ГО «Форум розвитку Черкащини» та представники малого і середнього бізнесу. Вони просили міську владу надати підтримку бізнесу під час коронавірусу і не закривати заклади торгівлі, громадського харчування, розважальні заклади, фітнес-зали та інші заклади на вихідні.

На засідання прийшло багато підприємців, які висловлювали свою думку щодо запровадження карантину вихідного дня.

«Підприємництво – це опора місцевого самоврядування. Адже саме бізнес сплачує податки до бюджету, з яких потім утримують лікарні та інші бюджетні установи. Саме бізнес підтримав Черкаси під час першої хвилі коронавірусу, створивши антиковідний фонд і наповнюючи його. Ми просимо просто дати нам можливість працювати. Епідемія COVID-19 триватиме ще довго, і всім нам потрібно навчитися жити у цих умовах», - зазначив підприємець, депутат Черкаської міської ради Роман Діскант.

Головний медик Черкас Всеволод Кульчиковський зауважив, що запровадження карантину вихідного дня є недієвим з протиепідемічної точки зору.

«Інкубаційний період COVID-19 триває мінімум 14 днів, тому закриття закладів торгівлі, громадського харчування та ін.на 2 дні на тиждень абсолютно нічого не дасть. До того ж, за статистикою, найчастіше люди заражаються коронавірусом у кабінеті лікаря або біля нього, а не у кафе чи ресторані. Тому запровадження карантину вихідного дня не призведе до падіння захворюваності», - говорить Всеволод Кульчиковський.

«Якщо не будуть працювати підприємці, не буде за що утримувати лікарні», - підкреслив заступник міського голови Ігор Волошин.

З присутніми на зв'язок по Skype вийшов міський голова Анатолій Бондаренко, який перебуває на лікарняному.

«Під час першої хвилі карантину місто Черкаси недоотримало 170 млн.грн. до бюджету. При цьому ми виділили 104 млн.грн. лікарням на боротьбу з коронавірусом. Натомість від Уряду ми не отримали ніякої підтримки. Із запровадженням чергових обмежень місто може просто зупинитися», - зазначив міський голова.

А секретар міської ради Сергій Тищенко додав:
«Нині потрібно думати виключно про інтереси громади. Тому ми повинні брати відповідальність не себе й приймати непопулярні рішення».

Тож рішення про не запровадження у Черкасах карантину вихідного дня спочатку ухвалила комісія ТЕБ і НС, а потім його затвердив виконавчий комітет.

Відповідно до ухвалених рішень, у Черкасах у суботу та неділю дозволяється робота барів, ресторанів, кафе, торговельно-розважальних центрів, розважальних закладів (окрім нічних клубів), підприємств торгівлі та побутового обслуговування населення, закладів культури і проведення культурних масових заходів, спортзалів, фітнес-центрів, басейнів. Дозволяється також працювати ринкам. Усі ці суб’єкти господарювання мають забезпечити дотримання усіх санітарних та протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання поширенню COVID-19.
13.11.2020 14:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter