Віталій Ільченко: «Ми повинні відвернути екологічну катастрофу, під загрозою якої опинились Черкаси»

Віталій Ільченко: «Ми повинні відвернути екологічну катастрофу, під загрозою якої опинились Черкаси»Щороку міське сміттєзвалище стабільно хоча б раз, та горить – у повітря викидаються отруйні продукти горіння небезпечних відходів, якими дихають черкасці, місце звільняється – для нових і нових тон сміття. Так у Черкасах вирішується проблема утилізації міських відходів – попри усі можливості вирішити це питання сучасними методами, безпечними для людей і корисними для міського бюджету. Таке ставлення влади до гострої соціальної проблеми є не просто свідченням невміння влади вирішувати важливі для міста питання – а, фактично, злочином влади проти людей, - переконаний Віталій Ільченко, керівник потужного підприємства «UKRAVIT», кандидат на посаду міського голови Черкас.

Саме на базі цього підприємства буде втілено інноваційний для міста і України, в цілому, проект, що допоможе екологічно переробляти шкідливі відходи. Про це йшлося на засіданні Національної платформи «Перспективи розвитку в Україні технологічних парків з перероблення відходів», що 20 жовтня відбулося у стінах Черкаської ОДА.

У засіданні взяли участь представники органів влади, об’єднаних територіальних громад, підприємства, що працюють у сфері поводження з відходами, науковці та природоохоронні громадські організації. Учасники засідання обговорили питання загроз надзвичайних ситуацій внаслідок незаконного розміщення небезпечних відходів, перспектив розвитку в Україні технологічних парків з перероблення відходів та формування правових засад їх створення, а також впровадження екологічно дружніх технологій у сферу поводження з небезпечними та промисловими відходами.

Як зазначила голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко, у Черкасах планується запуск пілотного проекту - створення сучасного заводу з переробки ТВП. Проект розроблено та профінансовано Глобальним екологічним фондом та ООН і затверджено Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів. Для реалізації, з-поміж соціально відповідальних підприємств з різних куточків України, було обрано саме «UKRAVIT», що зміг довести свою спроможність втілити проект екологічної переробки відходів. Саме тут буде встановлено італійське обладнання з безвідходної переробки холодильного обладнання - утилізації та переробки застарілих холодильників та кондиціонерів, які категорично не можна викидати на смітник як це відбувається зараз у глобальних масштабах.

- Сьогодні на черкаському сміттєзвалищі накопичилося сміття, якого вистачить вистелити 5 найбільших стадіонів світу, - констатував Віталій Ільченко. – Тож впровадженням новітніх технологій з переробки твердих побутових відходів ми плануємо вирішити вкрай гостру для Черкас проблему, що перетворює місто на звалище і загрожує життю і здоров’ю громадян.
20.10.2020 19:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter