Антикорупційна програма Черкаської облради - у трійці найгірших в Україні, - Коаліція антикорупційних ГО

Коаліція антикорупційних громадських організацій напередодні місцевих виборів перевірила антикорупційні програми 22 обласних рад. В Україні такий моніторинг проводиться громадськістю вперше.

Так, антикорупційна програма Черкаської обласної ради отримала 18 бали із 136 можливих. З таким низьким показником область увійшла у трійку аутсайдерів Найвищий бал у Львівської обласної ради –– 55 балів, друге ж місце посіла Київська міська рада з результатом у 46 балів.

Серед критеріїв оцінки програм – відповідність програми вимогам антикорупційного законодавства, відкритість процедури прийняття програми, конкретність поставлених цілей та інше.

Найбільша ж кількість балів присвоювалась за якісну деталізацію програми: коректне визначення корупційних ризиків, покрокове планування антикорупційних заходів та чітке визначення строків, до яких вони мають бути виконані.

Для перевірки активісти користувалися спеціальною методологією з рекомендаціями Національного агентства з питань запобігання корупції.

За результатами громадського моніторингу антикорупційні програми обласних рад виявилися неефективними для запобігання корупції. «Такі низькі бали демонструють, що підхід до розробки антикорупційної програми є формальним, так само як і боротьба з корупцією у регіонах. Якщо обласна рада готова запроваджувати дієві заходи для запобігання корупції –– ми як представники громадськості готові допомогти», –– розповідає представниця Антикорупційного штабу Ольга Іванова.
19.10.2020 19:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter