Печерський райсуд залишив без задоволення позов мера Черкас Бондаренка до Президента Зеленського

Печерський райсуд залишив без задоволення позов мера Черкас Бондаренка до Президента Зеленського Висловлювання президента Зеленського щодо мера Черкас Бондаренка не знайшло в українській юриспруденції приводу для судової суперечки. Так, позов Анатолія Бондаренка до Володимира Зеленського через вислів "я за один стіл з такими бандитами не сяду" - залишився без задоволення судом Печерського району Києва.

Про це йдеться в рішенні судді, який оцінив репліку Зеленського як особисту і суб'єктивну думку. Як відомо, висловлювання Зеленського виникнуло після того, як мер Черкас Анатолій Бондаренко, мер Черкас, звернувся до глави держави із заявою про те, що місто готове чинити опір у разі переслідувань за рішення пом'якшити карантин. Міський голова пообіцяв об'єднати Україну, якщо центральна влада піде на жорсткі заходи. У Facebook-акаунті 2 травня він опублікував відповідне відео

Володимир Зеленський, своєю чергою, під час пресконференції 20 травня 2020 року заявив, що мер Черкас його розчарував і він "просто не може про нього говорити"."Розчаровують не принципи — розчаровують люди. Я навіть не просто не можу говорити про мера Черкас... Я не знаю навіть, як говорити, коли міський голова має 19 кримінальних проваджень. Хто це? Я за один стіл з такими бандитами не сяду", - підкреслив Зеленський.

Як стало відомо, Печерський райсуд, спираючись на законодавчу базу України та прецедентну практику європейських судів, у тому числі й Європейського суду з прав людини, дійшов висновку, що висловлювання президента Володимира Зеленського не містять свідомо неправдивої інформації та надмірності оцінювальних суджень.

Крім того, суд не знайшов підстав кваліфікувати слова Зеленського, як представлені в грубій, принизливій або непристойній формі, оскільки оспорювані фрази президента висловлюють його особисте, суб'єктивне ставлення до:

можливості мати ділові, дружні чи інші відносини ("я за один стіл з такими бандитами не сяду") з посадовою особою, яка, на думку глави держави, неналежним чином виконує свої обов'язки, як наслідок звідси й критична оцінка президента діяльності Бондаренка;

забезпеченню народовладдя, як умови лібералізації країни, навіть коли електорат обирає на публічну посаду людину з неналежними, на особисте переконання президента, для цього якостями ("будь ласка, вибирайте бандитів, якщо хочете").

"Відмовити в задоволенні позову Бондаренка до Президента України Зеленського Про захист честі, гідності та ділової репутації, спростування недостовірної інформації та стягнення компенсації моральної шкоди в повному обсязі", – йдеться в рішенні суду.

Інформаційне агентство ASPI
12.10.2020 08:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter