В Умані перебуває вже дві тисячі паломників-хасидів

З понад 114 паломників, які прямували на святкування Рош-га-Шана до Умані, депортовано 12 осіб, котрі не змогли пояснити мету свого прибуття до України. Решта релігійних туристів продовжила свій шлях.

За неофіційною інформацією, нині у центральній частині Умані, де розташований меморіальний комплекс засновника хасидизму рабина Нахмана, перебуває понад дві тисячі прочан, які справляють свої релігійні потреби.
В Умані перебуває вже дві тисячі паломників-хасидів

"У попередні роки паломництва хасидів ми кожні три години отримували від Нацполіції чіткі зведення про кількість тих, хто прибув, – коментує ситуацію секретар Уманської міської ради Людмила Кирилюк. – Нам повідомляли, з яких країн прилетіли туристи, скільки серед них жінок та дітей. А тепер жодної інформації від державних органів влади про прибуття та перебування в Умані іноземців ми не маємо. Тим більше нам, на жаль, невідомо про стан здоров'я зарубіжних гостей Умані. Й ця обставина викликає особливу тривогу".

Мешканці міста також стурбовані прибуттям іноземців без будь-якого санітарно-епідеміологічного контролю. В 70-тисячній Умані немає навіть інфекційної лікарні. Функціонує лиш відділення на п'ятнадцять ліжок. У разі спалаху коронавірусної інфекції місцева медицина неспроможна буде з нею справитися.

"Кабінет Міністрів заборонив відвідування іноземцями України з опівночі 29 серпня по 28 вересня, – ділиться думками мешканець Умані Валерій. – Але ж у тій постанові до десятка приміток. Приміром, турист може прилетіти до нашої країни на запрошення гуманітарної організації, з міжнародною місією тощо. Тому, вважаю, що постанова має половинчастий характер й не вирішує проблему масового прибуття паломників до Умані".

Тим часом громадська хасидська організація, що діє в Україні, звернулася до Президента Володимира Зеленського з проханням дозволити святкувати в Умані єврейський Новий рік.

Автори листа, зокрема, зазначають, що рабини, з якими зустрічався глава держави й просив їх донести вірянам інформацію про небезпеку паломництва до України під час коронавірусної пандемії, не мають жодного стосунку до брацлавських хасидів, окремої гілки ортодоксального юдаїзму. Керівники хасидської організації запевнили очільника держави, що вони розуміють ризики святкування Рош-га-Шана, однак відступити від традицій не мають права.

Лідія ЛІСОВА Голос України
27.08.2020 16:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter