Укрпошта до кінця 2020 року запустить на Черкащині 105 авто пересувних відділень

Укрпошта до кінця 2020 року запустить на Черкащині 105 авто пересувних відділеньДо кінця 2020 року Укрпошта запустить на Черкащині 105 авто пересувних відділень, які обслуговуватимуть 752 села з населенням до 2 тис. жителів.

У Черкаській області 752 населені пункти з населенням менше 2х тисяч жителів, де проживає майже 400 тис. мешканців. Загалом в Україні таких сіл понад 26 тис. і більш як 10 млн їх жителів не мають доступу до таких необхідних установ, як аптеки, банки, магазини побутової техніки тощо. Наприклад, за останні 4 роки мережа банків скоротилась на 36,2%. Протягом 2019 року кількість аптек і аптечних пунктів сумарно зменшилася майже на тисячу одиниць і станом на січень 2020 року в Україні було зареєстровано трохи менше 20 000 аптечних торгових точок (в селах і селищах міського типу - 26% або 5200 торгових точок).

«Більшість сільських відділень у населених пунктах з кількістю жителів до 2 тис. збиткові, адже мають неповне завантаження: 2 листи на день та 1 посилку на місяць. Через це нам дуже складно інвестувати у ремонт відділень, збільшення зарплати листоношам тощо. Трансформація стаціонарних відділень у селі формат пересувної пошти – це життєва необхідність як для Укрпошти, так і для селян. Завдяки новому формату жителі сіл зможуть зручно сплачувати комірне, отримувати пенсії, замовляти та отримувати ліки та товари з інтернет-магазинів, поповнювати мобільний, купувати продукти харчування та побутову хімію, надсилати посилки тощо. Співробітники працюватимуть комфортно та безпечно у новеньких авто та отримають можливість заробляти у середньому на 70% більше», - зазначив Олександр Марченко, директор Черкаської дирекції Укрпошти.

Бригада пересувного відділення складатиметься з начальника відділення, листоноші бригади та водія-супроводжувача. У населених пунктах, де навантаження більше, працюватиме постійна листоноша села. Команда пересувного відділення працює на повну ставку та має вищий оклад. Начальник отримає від 8000 — 9775 грн, листоноша — від 5000 — 6210 грн, водій-супроводжувач — від 7500 — 11250 грн.

До кінця 2020 року 105 авто FIAT DOBLO обслуговуватимуть 752 населені пункти області. Для кожного села буде розрахований оптимальний графік роботи пошти в залежності від потреб населення. До сіл з населенням менше 100 жителів авто заїжджатиме один раз на тиждень, до 500 — двічі, до 1200 — тричі, більше 1200 жителів — чотири або й п’ять разів на тиждень залежно від потреби. У день приїзду автівки Укрпошти працюватиме і точка присутності (приміщення Укрпошти або надане сільрадою, де будуть надаватись поштові послуги).

Авто FIAT DOBLO повністю укомплектовано для зручної роботи бригади пересувного відділення. Воно тримісне, з обладнаним робочим місцем для листоноші бригади. Пересувне відділення має тепло- та шумоізоляцію, кондиціонер та пічку для обігріву, щоб працівники працювали комфортно за будь-якої погоди. При цьому авто має великий ізольований багажний відсік для посилок, систему для сортування кореспонденції, вогнестійкий сейф та сумку-холодильник для доставки ліків. Підвищена вантажопідйомність авто у порівнянні з пересувними відділеннями Чернігівщини дозволяє авто виконувати свої функції в погану погоду та у малопрохідній місцевості.
26.08.2020 14:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter