У Старобабанівській колонії немає терапевта попри те, що у 118 засуджених є ускладнення після туберкульозу, - прокуратура

У Старобабанівській колонії немає терапевта попри те, що у 118 засуджених є ускладнення після туберкульозу, - прокуратура Уманською місцевою прокуратурою із залученням спеціалістів органів контролю, охорони здоров’я у липні поточного року проведено комплексну перевірку додержання законодавства у державній установі «Старобабанівська виправна колонія (№92)» Міністерства юстиції України.

Проведеною перевіркою виявлені факти, які свідчать про неналежну організацію роботи, невиконання адміністрацією установи вимог Кримінально-виконавчого кодексу України, Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», Закону України «Про охорону праці», Кодексу цивільного захисту України, Закону України «Про виконавче провадження», Кодексу законів про працю України, Основ законодавства про охорону здоров’я.

Незважаючи на те, що на час перевірки в установі перебуває на обліку 118 засуджених, які мають залишкові зміни після перенесення інфекційного захворювання на туберкульоз, та виявлення у 2020 році у 3 засуджених відкритої форми туберкульозу, в медичній частині установи посада лікаря-терапевта вакантна.

Виявлені порушення обліку строку настання засудженим пільг, установлених ст.81 КК України, в результаті чого засудженому ініційовано застосування умовно-дострокового звільнення перед судом на 5 місяців раніше до відбуття встановленої Законом обов’язкової частини покарання. Вказане порушення усунуто за втручання прокуратури.

Адміністрацією колонії не в повній мірі проводиться перерахунок коштів із заробітків засуджених на погашення заборгованості по виконавчим листам та аліментам, а також на проведення розрахунку з засудженими, які вибувають з колонії.

Під час обходу тесального цеху №2 виробничої зони виявлені 2 металеві пластини, 3 молотки, лінійку, які не промарковані, що свідчить про відсутність обліку та можливість їх використання для власних потреб або пристосування для нанесення тілесних ушкоджень.

За результатами перевірки Уманською місцевою прокуратурою внесено вказівку про усунення виявлених порушень та притягнення винних до дисциплінарної відповідальності.
21.08.2020 11:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter