У Смілі перекриватимуть трасу, протестуючи проти ліквідації Смілянського району

Як інформує Сміла.ua, сміляни-активісти розпочнуть попереджувальну акцію з перекриттям дороги. Вимога мітингарів - зберегти Смілянський район.

Початок протесту о 10:00 на вул. Героїв Холодноярців, 82 (м/р Загребля, навпроти міської поліклініки).

Організатор – активіст та член партії «Свобода» Максим Сорочан говорить: «Облдержадміністрація не виконала своїх обіцянок, чиновники не прислухалася до наших аргументів і сформували варіянт поділу області на 4 райони – без Смілянського.

Ми не маємо наміру мовчки спостерігати, як Сміла, яка ще в 1773 року отримала Магдебурзького права на самоврядування, вкінці XVIII ст була повітовим містом, зараз може втратити статус центру району. Ми попередили голову ОДА, що готові відстоювати задекларовану позицію у протестний спосіб, якщо наші права буде порушено.

Для забезпечення повноцінного функціонування району у місті є всі необхідні установи, укомплектовані фахівцями, які будуть звільнені у разі незбереження району. Ми вважаємо, що вторинна (спеціалізована) ланка медичної допомоги має бути в Смілі, крім того Смілянська міська лікарня має статус опорної. Безглуздо позбавляти місто статусу центру району, яке має найбільший залізничний вузол області з необхідною інфраструктурою – станцію ім. Т. Шевченка.

Жителі Смілянського краю мають своє конституційне право на місцеве самоврядування і ми відстоїмо районну раду. Крім повноважень управління майном спільної власности територіальних громад району, райрада може володіти рядом повноважень, як:

- соціальний захист населення;
- охорона здоров’я (підтримка та розвиток закладів охорони здоров’я вторинного рівня);
- вирішення окремих питань у сфері землеустрою, містобудування та архітектури на районному рівні,
- вирішеня окремих питань сфер освіти, культури, молодіжної політики, фізичної культури і спорту.

Всі ці послуги критично віддаляються від жителів Смілянського краю. Ми не допустимо цього – вимагаємо від голови Черкаської ОДА Романа Боднара рішучих дій зі збереження Смілянського району!»

Учасники акції закликають смілян: Прийдіть – захистіть своє право вирішувати долю свого краю!
15.07.2020 12:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter