У Краєзнавчому музеї Черкас підготовлено виставку до 90-річчя журналіста Петра Жука

У Краєзнавчому музеї Черкас підготовлено виставку до 90-річчя журналіста Петра Жука Черкаський обласний краєзнавчий музей підготував виставку «Ветеран черкаської журналістики П.М. Жук (13.07.1930-9.12.2018)» з нагоди 90-річчя від дня його народження. Про це інформують у Черкаській облраді.

Жук Петро Миколайович народився 13 липня 1930 року в селі Добровілля Близнюківського району Харківської області. Закінчив факультет журналістики Київського державного університету (1954). Член НСЖУ з 1957 року. Заслужений журналіст України.

На журналістській роботі з 1954 року: кореспондент обласної газети «Черкаська правда» (нині «Черкаський край»), завідувач відділу обласної газети «Молодь Черкащини», з 1966 до 1970 – її редактор. З 1970 року – власний кореспондент республіканської газети «Радянська Україна» по Черкаській і Кіровоградській областям. Друкувався у всеукраїнських часописах «Вітчизна», «Дніпро» «Україна», «Радянська жінка», республіканських і союзних виданнях та виданнях Канади, США, Аргентини, Італії. З 1993 року – керівник редакційно-видавничої групи науково-документального видання «Реабілітовані історією. Черкаська область». Під його безпосереднім керівництвом та за багатьма його особистими краєзнавчими розвідками побачило світ 10 томів всеукраїнського видання про жертв політичних репресій, що є одним з найбільших доробків з усіх областей України.

П.М. Жук є автором півдесятка книг, співавтор, укладач – понад 40. Основні теми його наукових пошуків та публікацій: проблеми економіки та культури краю, історія становлення та утвердження української державності, пам'ять про видатних уродженців Черкащини, Праведників народів світу, розвиток цукроваріння, садівництва, збереження промислів, пам'яток архітектури і культових споруд, повернення чесних імен багатьом жертвам політичних репресій в Україні.
14.07.2020 13:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter