Адвокат мера Черкас подав до Печерського суду позовну заяву до Президента Зеленського про захист честі, гідності та ділової репутації

Як інформує Прочерк, адвокат міського голови Черкас Анатолія Бондаренка Денис Ципін подав у Печерський суд міста Києва позовну заяву до президента України Володимира Зеленського про захист честі і гідності, ділової репутації.

Нагадаємо, Зеленський під час своєї пресконференції заявив, що у Бондаренка – 19 кримінальних проваджень, і «з такими бандитам» він «за один стіл не сяде».
Адвокат мера Черкас подав до Печерського суду позовну заяву до Президента Зеленського про захист честі, гідності та ділової репутації

– Ось відповідь на це звинувачення, – сказав Ципін у своєму відеозверненні, демонструючи текст позову. – Наш справедливий непідкупний Печерський районний суд міста Києва розгляне позовну заяву і визначить, хто правий, а хто ні, і чи може президент України називати будь-кого в цій країні бандитом. Я вважаю, що це незаконно. Отож, побачимо. І побачимося з президентом України в суді.

Як видно з тексту позовної заяви, Бондаренко просить суд стягнути з Володимира Зеленського на свою користь моральну шкоду за приниження честі, гідності та ділової репутації в розмірі однієї гривні.

Як пояснив адвокат Ципін, «компенсацію» довелося просити тому, що Верховний Суд України, узагальнивши свою практику з питань честі, гідності і ділової репутації, дійшов висновку, що належним засобом захисту честі і гідності є відповідь на такі образи (а не заява в суд). До суду пропонується звертатися лише по грошове відшкодування. Суд у таких випадках призначає відшкодування в сумі 5-15 тисяч гривень.

– Якщо це якийсь слюсар з водокачки, то, можливо, для нього це великі гроші, 10 тисяч гривень. А для мера Черкас, і то, як спаплюжив його честь і гідність президент, це ніщо. Вся країна, можна сказати, замислюється над питанням, чи мер Черкас бандит чи ні? Зрозуміло, що ні. Але президент наш вважає по-іншому, – сказав адвокат Ципін.
27.05.2020 12:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter