Біометричні паспорти в Україні видаватимуться від народження і на 10 років

Біометричні паспорти в Україні видаватимуться від народження і на 10 роківЯк інформують у Черкаській ОДА, начальник Управління Державної міграційної служби України в Черкаській області Іван Шапран провів прес-конференцію для журналістів щодо впровадження в Україні біометричних документів.
– 6 грудня 2012 року набрав чинності Закон України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», – зазначив Іван Шапран. – Відповідно до цього Закону в Україні розпочато процес поступового впровадження документів, що матимуть безконтактний електронний носій із біометричними даними власника документу.
За словами заступника начальника відділу паспортної роботи, громадянства та реєстрації фізичних осіб УДМС України в Черкаській області Оксани Михайлової, відповідно до Закону, вперше паспорт громадянина України нового зразка буде видаватися безкоштовно у формі картки, що матиме безконтактний електронний носій. До паспорта вноситиметься особиста інформація особи відповідно до законодавства, й зокрема, відцифровані образ обличчя та підпис громадянина. За згодою особи до документа може вноситися додаткова змінна інформація. Вважається, що такі документи будуть найбільш захищеними від підробок.
Паспорт оформлюватиметься для усіх осіб – від народження та незалежно від віку, на кожні 10 років. Проте такого поняття, як проїзний документ дитини, вже не буде.
Документ видаватиметься не пізніше, ніж через 30 календарних днів із дня оформлення заяви-анкети на його отримання, або не пізніше, ніж через 10 робочих діб із дня оформлення заяви на його термінове отримання.
Аналогічною є ситуація з іншими документами, передбаченими Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус»: до завершення строку дії документів «старого» зразка їх заміна на біометричні не є обов'язковою.
Як повідомляє Оксана Михайлова, особам, які через свої релігійні переконання відмовляються від внесення інформації до безконтактного електронного носія, гарантується право на відмову від отримання такого документа або від внесення інформації до безконтактного електронного носія.
Відразу після завершення підготовчих заходів, необхідних для оформлення та видачі біометричних документів громадянам (технічний опис документів, порядок їх оформлення та видачі), буде визначено дату, з якої територіальні підрозділи почнуть приймати заяви з оформлення біометричних документів.
Відповідно до чинного законодавства, паспорт громадянина України, що видається сьогодні підрозділами ДМС України, має необмежений термін дії. Після введення біометричних паспортів, документи усталеного зразка залишаться чинними. А змінити їх на біометричні матиме право кожен громадянин, проте це – не вважатиметься його обов’язком.
Як повідомила Оксана Панасівна, паспорт громадянина України для виїзду за кордон сьогодні видається терміном на 10 років. Після впровадження документів нового зразка, такий паспорт буде чинним до зазначеної кінцевої дати дії. Громадяни зможуть вільно перетинати кордон із такими паспортами, отримувати в них візи тощо. Разом з цим, у разі бажання громадянина, він зможе обміняти закордонний паспорт нинішнього зразка на новий, звернувшись до підрозділу ДМС України.
Під час прес-конференції головний спеціаліст УДМС України в Черкаській області Ірина Курочка повідомила присутнім, що паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформляється особам, які не досягли шістнадцятирічного віку, – на 4 роки, а тим, які досягли – на 10. Біометричний паспорт відрізняється від старого паспорта спеціальним логотипом мікросхеми, нанесеним на обкладинку, для впізнання електронного паспорта. Перша сторінка біометричного паспорта буде товщою, порівняно зі звичайним. На ній будуть нанесені установчі дані власника і його фотографія. Усередині першої сторінки біометричного паспорта знаходитиметься електронний чіп, який матиме цифрове фото та ті дані, які вже вписано в паспорт.
18.01.2013 16:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter