Проект “Спільнодія Черкащини” презентували в Черкаській ОДА

Як інформують у Черкаській ОДА, проект “Спільнодія Черкащини” об’єднав владу, бізнес та громадськість області для допомоги медичним закладам у боротьбі з COVID-19. Сьогодні відбулася презентація проекту, який створили на базі неурядової організації – Черкаської агенції регіонального розвитку.

Ключове завдання платформи – акумулювати грошові, матеріальні та інформаційні ресурси задля допомоги медичним закладам області у боротьбі за збереження здоров’я громадян.
Проект “Спільнодія Черкащини” презентували в Черкаській ОДА

Для соціально відповідального бізнесу, який має бажання долучитися до вирішення першочергових потреб у сфері охорони здоров’я, відкрили окремий рахунок. Обіг коштів буде абсолютно прозорий, а звітування – публічним.

Голова Черкаської ОДА Роман Боднар відзначив важливість об’єднання зусиль, а також на тому, щоб співпраця відбувалася на прозорих, зрозумілих правилах та під контролем громадськості. Пріоритетність потреб у сфері медицини визначатимуть спільно із Управлінням охорони здоров’я Черкаської ОДА.

– Не менш важливий той факт, що визначений формат співпраці влади, бізнесу та громадськості не передбачає зобов’язань чи преференцій. Це добра воля бізнесу у вигляді можливостей: комунікаційних, логістичних, матеріальних чи будь-яких інших, – наголосив Роман Боднар.

Очільник області подякував соціально відповідальному бізнесу, який вже долучився до проекту. Вже зараз на рахунок Агенції надійшло 3 млн 250 тисяч гривень:

Уманський тепличний комбінат
Лебединський насіннєвий завод
Компанія “Укравіт” забезпечує заклади охорони здоров’я, працівників ДСНС та правоохоронців дезинфікуючими засобами.
Агроіндустріальний холдинг “МХП” спрямував 14 млн грн.

– Агенція – це неурядова організація, заснована обласною владою, бізнесом, громадськими організаціями та навчальними установами області. Cаме Агенція, за рішенням наглядової ради, стає основною базою для платформи. Зараз головне її завдання – акумулювати благодійні внески на окремому рахунку та спрямовувати їх на фінансування першочергових потреб. Вже зараз на рахунок надійшло 3 млн 250 тис. грн. Щотижня Агенція звітуватиме про надходження і витрати, – зауважила керівниця Черкаської агенції регіонального розвитку Любов Ропало.

Директорка БО “Благодійний фонд “МХП-Громаді” Тетяна Волочай відзначила, що на спрямовані 14 млн грн закуповують нагальне необхідне обладнання і матеріали, зокрема експрес-тести, для лікарень області.

– Ми запрошуємо також інший бізнес Черкащини до участі в проекті. Ми також допомагатимемо із логістикою закупівель, оскільки маємо певний досвід. На сьогодні вже підписали договори про закупівлю експрес-тестів, чекаємо на доставку і працюємо далі.

Також партнером платформи є ГО “Молода Черкащина” як представниця громадського сектору.

– Наша задача в цьому процесі – котроль закупівель та інформування. Щоб усі кошти були витрачені за чітко визначеними пріоритетами. На публічній сторінці будемо також розповідати про кращі практики різних ініціатив, які нині з’являються в області. Кожен, хто вкладає свої гроші або сили у вирішення цієї проблеми, отримає інформаційну підтримку, – говорить керівниця громадської організації Вікторія Феофілова.
26.03.2020 09:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter