У Черкасах переходять у режим діяльності у надзвичайній ситуації

У Черкасах переходять у режим діяльності у надзвичайній ситуаціїЗа інформацією міськради Черкас, з 23 березня 2020 року до окремого розпорядження Черкаську міську ланку територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту переводять в режим діяльності у надзвичайній ситуації.

Таке рішення на своєму засіданні ухвалила місцева комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням заступника міського голови Ігоря Волошина.

За даними Міністерства охорони здоров’я України станом на 23 березня 2020 року в Україні лабораторно підтверджено 73 випадки захворювання коронавірус 2019-nCoV , з них 3 летальних. Дніпропетровська – 2, Донецька – 1, Житомирська – 2 (1 летальний), Івано-Франківська – 5 (1 летальний), м. Київ – 29, Київська обл.. – 5, Львівська – 2, Тернопільська – 1, Чернівецька – 25 (1 летальний), Житомирська область – 1 (летальний), Черкаська область – 1 випадок.

Відповідно до протоколу регіональної комісії з питань ТЕБ та НС від 23 березня 2020 року №9, епідемічну ситуацію на території Черкаської області попередньо класифікували, як медико-біологічну надзвичайну ситуацію природного характеру регіонального рівня (код 20711 - надзвичайна ситуація пов’язана з екзотичним та особливо небезпечним інфекційним захворюванням людей) та доручено - перевести місцеві ланки Черкаської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту в режим діяльності у надзвичайній ситуації.
Відповідне рішення тепер має ухвалити виконавчий комітет Черкаської міської ради.

Як пояснив начальник Черкаського міськрайонного відділу Управління Державної служби України з НС у Черкаській області Андрій Хижняк, режим надзвичайної ситуації запроваджується, коли в країні чи окремому регіоні порушено нормальні умови життєдіяльності під час техногенних катастроф, стихійних лих чи епідемій.

Під час нього влада організовує:
• визначається керівник робіт чи Штаб, відповідальні за ліквідацію пригоди;
• Штаб має право напряму залучати будь-які держструктури та сили для подолання НС;
• Інформування населення;
• У разі необхідності у зоні НС можлива евакуація населення;
• Безперервний контроль за розвитком НС та моніторинг епідемічної ситуації;
• Виявлення хворих і контактних, їх ізоляція і госпіталізація;
• Режим карантину, у тому числі заборона масових заходів, обмеження руху пасажирського транспорту, закриття кордонів;
• Зупинення діяльності суб’єктів господарювання, розташованих у зоні надзвичайної ситуації, та обмеження доступу населення до такої зони;
• Комплекс санітарно-гігієнічних протиепідемічних та лікувальних заходів;
• Дезінфекція об’єктів та територій, спеціальна обробка техніки;
• Посилена охорона громадського порядку, патрулювання небезпечних у епідвідношенні об’єктів;
• Залучення необхідних сил і засобів та забезпечення роботи медичних і проти епідеміологічних установ.
23.03.2020 17:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter