Опалювальний сезон у Черкасах планують завершити 11 березня

Опалювальний сезон у Черкасах планують завершити 11 березня За інформацією міськради Черкас, опалювальний сезон в Черкасах офіційно планують завершити 11 березня. Тепло відключать у житлових будинках, натомість у дитячих садочках, школах та лікарнях продовжать гріти батареї. Рішення про це щойно ухвалили на засіданні виконавчого комітету.

Водночас, як повідомив міський голова Анатолій Бондаренко, напередодні, 10 березня, виконавчий комітет повернеться до теми закінчення опалювального сезону у зв’язку з імовірними похолоданням.

– Такого аномального тепла в цю пору року в Україні не було ніколи. Згідно з нормативними документами, якщо середньодобова температура повітря протягом трьох діб зберігається в межах +8 і вище, ми повинні відключити опалення, – прокоментував Анатолій Васильович. – Разом із тим, синоптики прогнозують: із середини березня температура повітря може знизитися. До того часу хочу почути думку громади нашого міста. Для цього ми з допомогою офіційних ресурсів запустимо опитування.

За інформацією обласного гідрометцентру, попереду на всіх чекають ще й періоди похолодань, температура знизиться на декілька градусів.

– Метеоролічна зима на сьогодні так і не наступила. Зараз ми маємо погоду, яка відповідає температурним показникам квітня. Такого ще не було, не тільки на Черкащині, а й в Україні загалом. Середня температура цієї зими склала +1,7 градуса при нормі – мінус 4 морозу. Тобто на 6 градусів була вищою від кліматичної норми, – говорить керівник Віталій Постригань. – Мінімальна температура ж сягала всього до 11 градусів морозу. Сьогодні третя доба, коли середня температура повітря вище 8 градусів: по області – 8-11 . У Черкасах – 10-11.

За словами директора КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» Павло Карась, упродовж останніх днів надходили сотні звернень від жителів із проханням відключити опалення. Утім, для цього є певні перестороги, хоча, їхнє підприємство теж готове до вимкнення тепла.

– Як на мене, припиняти опалювальний сезон може бути й зарано, вночі будинки охолонятимуть і вже за тиждень мешканці відчують дискомфорт, – коментує він.

Відтак, представники виконавчого комітету ухвалили рішення стосовно закінчення опалювального сезону з 11 березня. При цьому, домовилися зустрітися напередодні й відкоригувати в разі потреби.
06.03.2020 13:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter