У Черкаському офісі Програми «U-LEAD з Європою» обговорили хід децентралізації в області

Про досягнення децентралізації у регіоні йшлося 27 лютого під час Дня відкритих дверей у Черкаському регіональному офісі Програми «U-LEAD з Європою».

Як підкреслив керівник Східного регіонального хабу Програми «U-LEAD з Європою» Денис Ткачов, дії Програми спрямовано на підвищення потенціалу громад, зміну їх підходів до управління, посилення можливостей та появу нових здатностей розвинути громаду. І наразі Програма націлена на експертну підтримку громад: консультування, навчання, допомога у пошуках нових можливостей для розвитку.

За словами керівника Черкаського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Сергія Слинька, громади Черкащини – це десятки успішно реалізованих щороку проектів. Чимало з них – такі як «Сонячне дерево» у Білозірській громаді, фітнес-бібліотека у Моринській, чи дитячий музичний парк у Кам’янській – роблять громади Черкащини унікальними на рівні країни.

Є більш локальні, але разом з тим, також показові проекти. Завдяки співпраці з Програмою «U-LEAD з Європою» та стейкхолдерами у Білозірській ОТГ на території опорного навчального закладу «Білозірська ЗОШ І-ІІІ ступенів» споруджено сучасну велопарковку, створено віддалене робоче місце адміністратора ЦНАП у смт.Ірдинь та громада увійшла до пілотного проекту Мінсоцполітики із впровадження в ОТГ моделі адміністрування надання соціальних послуг із соціальної підтримки населення. 23 об’єднані територіальні громади Черкащини підписали рамкову угоду про співробітництво з реалізації проекту з облаштування систем відеоспостереження на території кожної громади.

Укладено близько десятка договорів міжмуніципального співробітництва між громадами, що дозволяють їм спільно реалізовувати масштабні проєкти та мати більші можливості. У більш ніж 5 громадах почали діяти механізми «громадського бюджету».

- Ми надаємо системну підтримку громадам, і націлені на те, щоб таких успіхів ставало все більше, - констатував Сергій Слинько. – Протягом 2 років дії Програми «U-LEAD з Європою» для громад Черкащини було проведено понад 800 заходів, у яких взяли участь майже 13000 учасників із різних ОТГ регіону.
27.02.2020 17:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter