Боднар: Керівництво Золотоніського району саботувало реформу децентралізації

На Черкащині, як і на території всієї України, триває завершальний етап реформи децентралізації. За інформацією Черкаської ОДА Роман Боднар зустрівся із представниками громад Золотоніського та Черкаського районів, де є розбіжності між жителями щодо об’єднання та невідповідність запропонованих варіантів метології Мінрегіону.

– Прикро, що пересічних жителів роками вводило в оману керівництво району, яке відкрито саботувало реформу децентралізації. Доказом цього є рішення місцевих рад, які гальмували процеси. Тому за всі роки реформи жителі сіл Золотоніщини не об’єднувалися. І зараз є низка маніпуляцій з боку політиків, ми ведемо діалог із тими, хто виходить на мітинги. Але маємо враховувати інтереси та право на розвиток всього району і області, а не окремих осіб, – звернувся до представників громад Роман Боднар.

Представники Золотоніщини наполягали на утворенні Новодмитрівської ОТГ. Але, пояснює керівник області, є об’єктивні фінансові розрахунки та методологія Кабміну. Золотоноша і Нова Дмитрівка – дотичні населені пункти. Згідно до фінансових розрахунків, населені пункти отримають саме в складі Золотоніської ОТГ.

ДО ТЕМИ: Роман Боднар про Новодмитрівську громаду

– По факту значною частиною послуг (освітніми, медичними) люди Новодмитрівської ОТГ будуть користуватися в Золотоноші. При цьому утримувати апарат за кошти (а це майже 12 млн грн), які б могли піти на розвиток. При цьому поряд буде ще один управлінський апарат. Ще раз наголошу, що та інфраструктура, яка є в громадах, нікуди не дівається.

ДО ТЕМИ: «Якщо не дотримуватися методології, то буде хаос», – Роман Карманнік про формування громад на Черкащині

За словами заступника голови ОДА Романа Карманніка, передчасно говорити і за приєднання Свидівка до Черкас.

– Обласна адміністрація не має таких повноважень. На сьогодні розглядаємо всі варіанти, в тому числі й об’єднання Свидівка з Будищем”.

За результатами зустрічей присутні домовились, що Роман Боднар із профільними заступниками цього та наступного тижня виїде в райони, аби почути думку та аргументи жителів щодо об’єднавчих процесів.
12.02.2020 17:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter