Що вбиває відносини: головні вороги здорових відносин

Що вбиває відносини: головні вороги здорових відносинЯкими повинні бути відносини? Відповісти на це питання однозначно практично неможливо, адже у кожного своє уявлення про ідеальні стосунки. Однак якщо вірити серіалам, пісням і статям психологів, то в здорових відносинах обидва партнери повинні доповнювати один одного та вміти вирішати будь-яку проблему за лічені хвилини. Чи так це насправді? І чи варто взагалі ідеалізувати відносини з партнером?

Отже, що саме вбиває відносини?

ІДЕАЛІЗАЦІЯ

Нам властиво планувати, мріяти й чекати. І якщо щось йде не так, то ми дуже турбуємося. Це стосується й відносин з коханою людиною — ми часто малюємо собі ідеальні картини, виправдовуємо вчинки коханого та ідеалізуємо його дії, намагаючись відповідати придуманому образу, щоб подобатися своїй половині. Це явно провальна схема вибудовування відносин. У підсумку виходить якась демоверсія відносин, в якій один партнер обов'язково розчарується. Крім цього, зайва ідеалізація не дозволяє бути собою, а без цього здорові відносини не збудувати. Про те, як перестати ідеалізувати партнера, дивіться тут.


РЕВНОЩІ

Ревнує — значить кохає? Чи так це насправді? Ми вважаємо, що ні. Найчастіше ревнує той, хто не отримує від свого партнера доказів своєї значущості, тому змушений контролювати всі процеси в стосунках. Підвищений контроль у відносинах призводить до того, що один партнер весь час підозрює, а другий змушений нескінченно виправдовуватися. Це не відносини, а суцільне пекло! На тлі ревнощів відносини розвалюються, і не потрібно пов'язувати ревнощі з любов'ю. Пам'ятайте, ревнує — значить не довіряє.

ШКІДЛИВІ ЗВИЧКИ


Чи варто приймати людину такою, якою вона є? Не думаємо. Якщо ви не можете змиритися з тим, що ваш партнер курить, вживає алкоголь або захоплюється азартними іграми, тоді відносини краще закінчити. Навіщо мучитися й терпіти людину, у якої суцільні недоліки? Адже запорука здорових відносин — це повне прийняття партнера, а не бажання його змінити. Особливо варто звернути увагу на зайву залученість партнера до азартних ігор. За словами експертів в сфері азартних ігор, дану залежність можна ігнорувати. «Якщо ваш партнер хворий азартними іграми, намагайтеся йому допомогти. Якщо ж він навідріз відмовляється від вашої допомоги, тоді такі відносини краще припинити, адже в здорових відносинах немає місця конфліктам», — кажуть вони.


ДОМІНАНТНІСТЬ


Домінування — ще один ворог здоровим відносинам. Домінант любить диктувати свої умови, контролювати всі процеси в стосунках і впливати на вчинки та думки інших людей. Можливо, в якихось сферах це корисні якості, наприклад в бізнесі, але в відносинах домінування — це вірний спосіб убити любов. Щоб стати домінантою, досить просто любити себе більше, ніж оточуюючих. Однак домінуючі партнери здатні вибудувати відносини з жертовними людьми. Якщо ви не вважаєте себе жертвою та не згодні на цю роль, робіть висновки.


МАНІПУЛЯТИВНІСТЬ

У гармонійних відносинах немає місця маніпуляціям. Якщо у відносинах є маніпуляції, про гармонію між партнерами не може бути й мови. Маніпулятори дуже наполегливі й не готові до компромісів, а компроміси у відносинах — це необхідність. Поруч з маніпулятором практично неможливо бути щасливою людиною, адже перед ним постійно потрібно виправдовуватися. Більш того, такій людині завжди доводиться поступатися. Хіба можна бути щасливими в таких умовах? Вирішувати вам.
06.02.2020 21:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter