У 9-ти населених пунктах Черкащини створять або модернізують ЦНАПи

У 9-ти населених пунктах Черкащини створять або модернізують ЦНАПиУ 125 містах та селах, серед яких 9 – із Черкащини, буде створено або модернізовано ЦНАП завдяки Програмі «U-LEAD з Європою». Про це інформують у Черкаському прес-клубі.

У квітні 2019 року команда напряму з покращення якості адміністративних послуг Програми «U-LEAD з Європою» оголосила четвертий раунд відбору громад для надання допомоги у модернізації та створенні ЦНАП. Комісія з відбору у складі експертів Програми, представників Секретаріату Кабінету Міністрів України, Мінрегіону та Мінекономрозвитку проаналізувала 179 заявок із 24 областей України та відібрала 150 заявок для подальшого аналізу спроможності громад та розробки Технічних Завдань для створення чи модернізації ЦНАП. За результатами візитів експертів Програми у громади розроблено та затверджено 125 Технічних Завдань на створення чи модернізацію ЦНАП із розподілом зобов’язань між Програмою та громадою.

Такі можливості отримали Березняківська, Бужанська, Великохутірська, Лип`янська, Михайлівська, Червонослобідська та Чигиринська громади, а також – міста Ватутіне та Умань.

«У процесі створення ОТГ ми дуже часто чуємо від громадян нарікання про віддаленість адміністративних та соціальних послуг, нерозуміння, до якої адмінбудівлі звертатись, щоб отримати ту чи іншу послугу, про витрати часу від моменту подачі документів до отримання адмінпослуги, - констатує керівник Черкаського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Сергій Слинько. - Інколи мешканцям віддалених сіл доводиться витрачати не один і не два дні, щоб розібратися, де і які документи необхідно подавати, та підготувати їх до подання. На прикладі успішних ЦНАП у громадах у людей існують великі очікування, що і в їх ОТГ всі соціальні та адміністративні послуги зможуть надаватися в одній будівлі у спрощеному форматі, а у великих селах будуть представники ЦНАПів, тож людям не доведеться їздити збирати довідки по різних адмінбудівлях.».
22.01.2020 12:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter