Роман Боднар провів зустріч з ветеранами АТО/ООС (відео)

Як інформують у Черкаській ОДА, Роман Боднар зустрівся із громадськими організаціями бійців АТО та ООС. На зустріч прийшли більше 300 представників із усієї області. За підсумками пропозицій від учасників заходу, очільник області призначить радника із питань АТО. Кандидатури пропонуватимуть самі учасники бойових дій.

Як відзначили присутні, одне із важливих питань – комунікація. Учасник АТО Олексій Колісник запропонував, окрім призначення радника, створити профільний структурний підрозділ при ОДА.

– Такий варіант пропрацюємо. На сьогодні є відділ “Центр допомоги учасникам АТО”. Однак на цьому відділі коло вирішення проблем часто замикається. Важливо вибудувати діалог і з депутатським корпусом. Далі – робота із органами місцевого самоврядування та представництвами в районах, співпраця із ОТГ. У всіх громадах мають бути авторитетні представники, які комунікуватимуть із областю та підніматимуть актуальні питання і проблеми, – говорить очільник області.

За словами голови ГО «Захист прав ветеранів АТО» Олексія Осмоловського, у ветеранів АТО є соціальні проблеми, але значно страшніші – психологічні.

Спільним для багатьох залишається питання виділення землі. Роман Боднар зазначив, що одразу після призначення спрямував на Кабмін лист з приводу звільнення керівників. Після цього необхідно провести інвентаризацію земель по всій області, їхній облік буде відкритий. Після реформування Держгеодастру цей орган буде позбавлений контролюючих функцій.

– З приводу виділення 2 гектарів землі кожному ветерану. Маємо напрацювати механізм, можливо, ініціювати законодавчі зміни, щоб ветерани надалі мали вибір: отримати грошову компенсацію чи земельну ділянку. А також треба визначити критерії першочерговості видачі землі. Наприклад, спершу інвалідам війни, також варто враховувати терміни перебування на фронті та ін, – висловив пропозицію голова ОДА.

Проблемним є і питання пільг, в тому числі і на житло. На сьогодні діє державна програма забезпечення житлом інвалідів війни. Тут діє принцип “гроші ходять за людиною”, тож учасники АТО можуть обрати самостійно де купити житло – на первинному чи вторинному ринку. 20-25 осіб забезпечується щороку. Також для ветеранів, які потребують житла, працює обласна програма пільгового кредитування. На рівні області кошти закладаються, в органах місцевого самоврядування має забезпечуватися співфінансування.

Присутні також актуалізували питання реабілітації бійців, роботи з молоддю, патріотичного виховання. Усі зауваження взяли на контроль.

За результатом зустрічі вирішили створити профільну ініціативну групу при ОДА.

Узяти в ній участь вже виявили бажання 25 осіб.

У такому широкому форматі зустріч планують продити щоквартально, тоді як профільна робоча група збиратиметься двічі на місяць.
16.12.2019 10:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter