У Черкасах відсвяткували 30 років від дня заснування обласної організації Національної спілки краєзнавців України

Як інформують у Департаменті культури та взаємозв'язків з громадськістю, 30 років тому, 9 грудня 1989 року, на хвилі демократичних перетворень відбулася установча конференція краєзнавців області, на якій було утворене обласне краєзнавче товариство.
У Черкасах відсвяткували 30 років від дня заснування обласної організації Національної спілки краєзнавців України

Ця непересічна подія знаменувала собою відродження краєзнавства на Черкащині, а об’єднання краєзнавців стало продовжувачем справи розгромленого у 1930-х роках черкаського краєзнавства.

Згодом, у 1990 році, товариство разом з представниками інших регіонів України об’єдналося у Всеукраїнську спілку краєзнавців, ставши її обласною організацією. У 2008 році Спілці, «враховуючи видатні заслуги у забезпеченні розвитку української національної культури», було надано статус національної і відтоді вона іменується «Національна спілка краєзнавців України».

11 грудня на урочистому зібранні в обласному Будинку вчителя, вітаючи ювілярів з визначною датою і вручаючи їм почесні грамоти, в.о.директора Департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської ОДА Людмила Товстопят відзначила видатну роль краєзнавців у збереженні і донесенні до нащадків інформації про історію нашого краю та видатних черкащан усіх часів, формуванні у сучасного покоління шанобливого ставлення до минулого Черкащини.
11.12.2019 17:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter