Канів приєднується до ініціативи Дитячого фонду ООН "Громада, дружня до дітей та молоді"

Канів приєднується до ініціативи Дитячого фонду ООН "Громада, дружня до дітей та молоді" Канів приєднується до ініціативи Дитячого фонду ООН «Громада, дружня до дітей та молоді». Як інформують у міськраді Канева, відповідне рішення ухвалила Канівська міська рада в ході останнього засідання сесії.

Ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» започаткована ЮНІСЕФ у 1996 році. На сьогодні до руху долучилися вже понад 3000 муніципальних округів у 38 країнах на п’яти континентах, що загалом охоплює понад 30 мільйонів дітей.

Україна приєдналася до ініціативи у 2018 році і наразі вона успішно впроваджується. Так, стати «дружніми до дітей та молоді» висловили бажання понад 160 громад, 30 з яких вже здійснили відповідні заходи та отримали технічну підтримку від ЮНІСЕФ, а 17 громадам надано статус кандидата в учасники Ініціативи.

Ініціатива Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді» сприяє реалізації Конвенції ООН про права дитини на рівні, який має найбільш безпосередній вплив на життя дітей – на рівні міста, у якому вони живуть. Набуття статусу «Громада, дружня до дітей та молоді» означає об’єднання зусиль влади та громадськості у спільному прагненні зробити місто більш комфортним для дітей та молоді. Це вимагає від них реалізації заходів, спрямованих на:

Розвиток міської інфраструктури, яка спрямована на розвиток та безпеку дітей та молоді.

Підвищення якості певних послуг для дітей та молоді: освіти, медицини, культури, фізичної культури та спорту, соціального захисту.

Забезпечення значимої участі дітей та молоді у процесі обговорення й прийняття рішень, які впливають на їхнє життя.

Захист їх прав та інтересів, формування інклюзивного толерантного суспільства, яке передбачає запобігання будь-яких форм дискримінації за ознаками можливостей, національності, походження тощо, де неприпустиме насильство над дітьми та молоддю.

Формування витрат міського бюджету в інтересах дітей, молоді та сімей з дітьми, залучення додаткових коштів з інших джерел на реалізацію заходів для дітей.

Депутати не тільки підтвердили намір щодо приєднання Канева до Ініціативи, а й утворили Робочу групу для підготовки документів щодо участі міста у впровадженні ініціативи та розроблення Плану дій.
27.11.2019 15:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter