У Черкасах вшанували пам'ять жертв Голодомору

Як інформують у міськраді Черкас, 23 листопада в Україні відзначається День пам’яті жертв голодоморів. Цього дня зранку керівники області – голова ОДА Роман Боднар, голова облради Анатолій Підгорний, очільники Черкас – мер Анатолій Бондаренко і його заступник Ігор Волошин разом з громадою міста Черкаси зібрались у Соборному парку, щоб разом вшанувати пам’ять знищених Голодомором українців.
У Черкасах вшанували пам'ять жертв Голодомору

Черкащина стала однією із найбільш постраждалих від Голодомору областей. В окремих районах загинула більш, ніж половина населення. Всього, за приблизними підрахунками, голодом було знищено 4 млн осіб. Втрата цілої частини нації стала великою раною, що не загоїлась по сьогодні.

Голод був обраний, як смертельна зброя проти того, що жило в українцях, і що несло загрозу існуванню радянської диктатури: свободи й культурної ідентичності. Це неможливо було знищити, а тому знищити вирішили людей.

Проте жорстоко вбивши тіло, дух не зламали. Ті, хто пройшли через пекло 1932-1933 рр. і вижили – зберегли пам’ять про жахи того часу. Одні переповідали це своїм дітям, тим самим вкорінюючи це в національну історію, інші сміливо несли правду про це у світ, викриваючи страшне зло і тиранічну жорстокість. Саме завдяки тим, хто не мовчав, сьогодні ми знаємо правдиву історію тих подій.

“Ми – нація, яка пережила одне з найбільших жахіть, і не просто вижила, а відродилась у всій піднесеності національної свідомості. Цей досвід нам болить, і він же нас гартує. Ми знаємо, яким жорстоким може бути ворог, і ми знаємо, чого може вартувати втрата свободи.

Головним вшануванням пам’яті загиблих від геноциду – штучного голоду, стане недопущення цього в майбутньому для нащадків. Доки ми пам’ятаємо про Голодомор, доти ми не дамо ворогу забрати наш хліб”, – зазначає Черкаський міський голова Анатолій Бондаренко.
25.11.2019 10:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter