"Ну, нє шмагла я...": фірма "Наш лад" зізналася, що за такі гроші чистити сніг у Черкасах можуть тільки Равшан і Джамшут

"Ну, нє шмагла я...": фірма "Наш лад" зізналася, що за такі гроші чистити сніг у Черкасах можуть тільки Равшан і Джамшут Наступного року дороги від снігу у Черкасах знову прибиратиме комунальне підприємство. А до кінця зими засніжені вулиці Черкас і далі чиститиме приватна фірма, що проводила ці роботи із порушеннями.
Такими були висновки комісії із питань житлово-комунального господарства Черкаської міської ради, якій рада спрямувала протокольне доручення досконально вивчити ситуацію і надати свої висновки стосовно доцільності подальшої співпраці міста у питанні прибирання міських доріг із приватною фірмою «Свій лад».
- Роботи, виконувані фірмою, ми визнаємо такими, що проводились із порушенням рамкової угоди, укладеної із підприємством. А саме – у частоті прибирання вулиць. Відтак, пропоную рекомендувати керівництву Департаменту ЖКГ вивчити можливість передачі на наступний сезон обов’язків догляду за дорогами міста комунальному підприємству, - констатував голова комісії ЖКГ Черкаської міської ради Сергій Гладких. - Ми усі погодились у тому, що комунальне підприємство міст зможе дофінансовувати у випадку зростання об’єму робіт, може модернізувати його придбанням сучасної техніки для проведення робіт з прибирання вулиць – та впровадженням нових технологій прибирання. І таку можливість я пропоную розглянути Департаменту ЖКГ - і надати свої узагальнення на розгляд сесії.
Саме до неможливості прийнятного очищення вулиць взимку за старими технологіями і апелював на засіданні комісії представник фірми «Свій лад» Андрій Бортник. Він також закидав, що за кошти, за які фірма погодилась чистити місто від снігу, провести необхідний об’єм робіт якісно практично неможливо.
Як відомо, у минулі роки прибиранням вулиць міста займалось КП «ЧЕЛУАШ», роботу якого було визнано неефективною і обов’язки якого цьогоріч – за результатами тендеру – було передано приватній фірмі ТОВ «Свій лад». Незадоволення результатами роботи «Свого ладу» із очищення засніжених вулиць міста депутати висловили під час останньої сесії Черкаської міської ради. Депутатська більшість проголосувала за визнання робіт незадовільними та за відмову їх оплачувати, а також – за детальне вивчення цього питання на наступній сесії.
Відтак, напередодні сесії, 24 грудня, у понеділок, на спеціальному засіданні, відповідь на питання правильності роботи фірми «Свій лад» - і того, хто прибиратиме черкаські вулиці від снігу до кінця зими - намагалось знайти профільна комісія міської ради.
Незадоволені аргументацією представника фірми «Свій лад», депутати пропонували різні варіанти вирішення проблеми – аж до створення нового комунального підприємства, що займатиметься суто утриманням доріг міста. Проте, погодившись у тому, що будь-які зміни виконавця робіт у розпал зими можуть обернутись ще критичнішою ситуацією з прибиранням доріг - вирішили цю прерогативу до кінця сезону залишити все ж за фірмою «Свій лад».
Крім того, голова комісії ЖКГ Черкаської міської ради Сергій Гладких запропонував Департаменту ЖКГ – для покращення прибирання міста узимку – розробити комплексну програму, до якої включити, наприклад, необхідність прибирання прилеглих територій фірмами та підприємствами.
Свої висновки комісія, що дійсно ретельно вивчала питання, має надати на розгляд найближчого сесійного засідання Черкаської міської ради.
25.12.2012 10:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter