Черкаси відвідала делегація мерії польського міста-побратима Бидгоща

Як інформують у міськраді Черкас, у кінці минулого тижня до Черкас із робочим візитом завітали заступник мера міста Бидгоща Міхал Штибель і директор управління промоції міста Бидгощ та міжнародного співробітництва Лукаш Крупа. У ході зустрічі з заступником міського голови Черкас Людмилою Бордунос, директором КП «Служба чистоти» Олексадром Савенком, начальником управління інформаційної політики Андрієм Криловим та працівниками департаменту економіки та розвитку Черкаської міської ради чиновники обмінялися досвідом у сфері поводження з відходами, промоції міста та туризму, а також зв'язків з громадськістю та громадського бюджету.
Черкаси відвідала делегація мерії польського міста-побратима Бидгоща

Так, за словами заступника міського голови Бидгоща Міхаля Штибеля, в Польщі діють сурові вимоги Євросоюзу щодо сортування, прибирання та утилізації сміття від населення. Харчові відходи, для яких у Бидгощі встановлено контейнери ємкістю 60 л, вивозять раз у тиждень, інше побутове сміття – раз у 28 днів. Щодо негабариту, то його збирають раз у квартал в приватному секторі і раз у два тижні біля багатоповерхівок. Щодо останніх, то пункти складування великогабаритного сміття в Бидгощі встановлено з розрахунку 1 пункт на 4 будинки.

Примітно, що за вивезення сміття в Бидгощі люди сплачують близько 78 грн з одного жителя, тоді як у Черкасах ця цифра становить 37 грн для жителів багатоповерхівок і 43 грн для кожного мешканця приватного сектору.

Прибирають Бидгощ, за словами Міхеля Штибеля, ті компанії, які виграють конкурс, який, до слова, проходить раз у 4 роки. Проводиться конкурс окремо для кожного з 9 мікрорайонів міста. Нині в Бидгощі послуги по вивезенню сміття надають і приватні, і муніципальні компанії.

Суттєво відмінністю польського міста-побратима є наявність сміттєспалювального заводу, який приймає близько 700 тис кубічних метрів сміття у рік. Спалювання однієї тони сміття обходиться приблизно в 1470 грн, що вже закладено в тариф для населення. Такий спосіб переробки сміття, за словами владців Бидгоща, найбільш економічно вигідний, адже має відразу кілька переваг. По-перше, під час спалювання сміття виробляється енергія, яка взимку йде на опалення, а влітку на підігрів води. По-друге, бюджет міста наповнюється за рахунок надання послуг зі спалювання сміття іншим містам Польщі. На бидгощському заводі зокрема спалюють своє сміття 10 міст. І за вимогами ЄС, тариф має бути однаковим для всіх міст протягом перших 7-ми років. Потім влада має право корегувати його самостійно.

Цікавим виявився для поляків досвід із реалізації програми «Громадський бюджет» в Черкасах. В рамках свого візиту в наше місто вони відвідали гімназію №9, де реалізовано відразу два проекти: баскетбольний майданчик і облаштування входу плиткою у вигляді вишиванки, а також дитячий садочок №35 «Горобинка», де за кошти громадського бюджету було встановлено дитячий майданчик.
Черкаси відвідала делегація мерії польського міста-побратима Бидгоща

За словами директора управління промоції міста Бидгощ та міжнародного співробітництва Лукаша Крупи, програма «Громадський бюджет» в Бидгощі потребує постійно вдосконалення, оскільки поляки і так уже мають усе, що їм потрібно. Тому в останні кільки років проектів і коштів на їхню реалізацію стає більше, а активність населення спадає. Нині в голосуванні, за словами Лукаша Крупи, бере участь близько 30 тисяч жителів при загальній кількості населення 350 тисяч. Загалом на реалізацію програми «Громадський бюджет» у Бидгощі виділяють близько 100 млн грн, але за умови, що всі проекти мають бути доступними для загального користування, а великі проекти, вартість яких становить близько 10 млн грн, мають охоплювати з мікрорайони міста.

Приємно вражені були гості Бидгоща і нашим зоопарком та ЦНАПом. Щодо останнього, то, за словами Міхеля Штибеля, робота в нашому центрі надання адмінпосліг організована краще. Проте найбільшою перевагою члени польської делегації назвали те, що наш ЦНАП працює по суботах.
18.11.2019 12:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter