На кожного жителя Черкащина в області припадає по 1,6 кг. меду

На кожного жителя Черкащина в області припадає по 1,6 кг. медуЗа інформацією Департаменту АПК Черкаської ОДА, у всіх категоріях господарств утримується більше 105,8 тис. бджолосімей. В господарствах населення нараховується 101,7 тисячі бджолосімей, що складає майже 96 відсотків від загальної кількості .

За статистичними даними виробництво меду у всіх категоріях господарств складає майже 2,1 тис. тонн (господ. населення – 1966 тонн меду, в с/г підприємствах лише 73 тонни меду).

Розрахунково на душу населення виробництво меду складає майже 1,6 кг.

В попередні роки оптова ціна за 1 кг меду складала в межах 35-45 грн. в залежності від виду, якості та партії меду.

В поточному році спостерігається зниження закупівельних цін на мед до 25-30 гривень за 1 кілограм або майже на 30 відсотків.

Зниження ціни призвело до безприбутковості виробництва меду, а в окремих випадках і до збитків.

У 2017 році в с. Чорнявка Черкаського району розпочало свою роботу підприємство «Біхайв», яке є виробником гомогенізованого поліфонного та монофлорного меду. Єдине підприємство на Україні, виробництво якого відповідає міжнародним стандартам переробки продуктів бджільництва.

Виробничі потужності заводу дозволяють переробляти за одну добу 40 тонн меду.

На підприємстві працевлаштовано 115 осіб, з них безпосередньо на виробництві – 52 особи.

Підприємство експортує мед до країн Європи. Налагоджені ринки збуту меду сприятимуть нарощуванню кількості бджолосімей та сприяють збільшенню виробництва меду.
14.11.2019 17:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter