У Черкаському психоневрологічному диспансері відбулася конференція на тему розвитку слухового сприйняття у дітей з мовними розладами

У Черкаському психоневрологічному диспансері відбулася конференція на тему розвитку слухового сприйняття у дітей з мовними розладами Як інформують в управлінні охорони здоров'я Черкаської ОДА, в Черкаському обласному психоневрологічному диспансері відбулася обласна конференція на тему: "Розвиток слухового сприйняття у дітей з мовними розладами".

Під час заходу логопеди закладів охорони здоров’я обговорили питання діагностування мовленнєвих дефектів, обстеження стану артикуляційної моторики та надання комплексної медичної допомоги.

Доповідачі акцентували увагу на аспектах ранньої реабілітації новонароджених, наголосили на тому, що останнім часом було виокремлено особливий напрямок логопедії – превентивний вплив, що передбачає створення єдиної системи радіовиявлення й корекції відхилення розвитку дітей. Це дає змогу своєчасно, з урахуванням сенситивних періодів ескалації, надавати адекватну медико-психологічну допомогу. Зафіксовано, що порушення спотворюють, але не гальмують розвиток дитини. Психіка формується за нормальних умов, а завдяки її високій пластичності стає можлива корекція відхилень і відносна компенсація найбільш тяжких уражень нервової системи. Для функціювання слухо-мовленнєвого аналізатора необхідно формувати в дитини зосередженість і тонкі диференціювання на низький голос.

Зокрема, медики зазначили, що запорукою психічного здоров’я дитини є складний та довготривалий процес розуміння мовлення. Для розвитку імпресивної комунікації особливе значення має емоційне спілкування з дитиною з народження, оскільки в перші місяці немовля сприймає слово як компонент комплексного подразнення.
08.11.2019 10:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter