Благодійники з німецького Фірзена передали електричний інвалідний візок канівчанину на день народження

Як інформують у міськраді Канева, 23 жовтня у одного із постійних «клієнтів» територіального центру управління соціального захисту Миколи Косарєва - день народження.

Він - особа з інвалідністю з дитинства. Зовсім не ходить самостійно, тільки на візку і трошки пересувається по хаті на милицях.
Благодійники з німецького Фірзена передали електричний інвалідний візок канівчанину на день народження

Сьогодні чоловікові виповнилося 56 років. Привітати канівця приїхали представники терцентру Антоніна Петренко і Лідія Литвин на чолі з заступником міського голови Наталією Матіновою. Приїхали гості не з порожніми руками. У подарунок привезли електричний інвалідний візок.

- Його у черговій партії гуманітарної допомоги передали друзі із міста-партнера Фірзена (Німеччина), - розповідає Н.Матінова. – Також вони придбали два нових акумулятора для візка. Вартість одного складає 7 тис.грн.

Іменинник зустрічає відвідувачів на порозі дому. За вікном гавкає його вірна «подруга» і охоронець собака Берта. Микола мешкає один. По господарству йому допомагають працівники територіального центру.

- Купуємо продукти, оплачуємо комунальні послуги, прибираємо, забираємо речі для прання, готуємо їсти, - перераховує перелік послуг Л.Литвин. – На сьогодні Миколу Миколайовича обслуговує соцпрацівник Людмила Рисаєва, яка працює в нас уже 7 років. Вона відвідує М.Косарєва двічі на тиждень.

Єдине, що залишалося практично неможливим для чоловіка – це самостійно дістатися до центру міста. Проживає чоловік на одній із найвіддаленіших вулиць Канева – Князя Святослава (Островського), тож на візку дістатися до центру не може. Потрібен автомобіль.

- Виїжджаю дуже рідко – за нагальної потреби. Буває, всього раз на кілька років, - розповідає Микола Косарєв. - Але маю Інтернет. Він – моє «вікно» у світ.

Електричний візок дасть змогу чоловікові виїжджати за межі рідного двору. Тим паче, що й дорога біля будинку по вулиці Князя Святослава новенька, заасфальтована. Минулоріч дві третини дороги по цій вулиці було відремонтовано. У цьому році тут облаштовано вуличне освітлення.

- Дуже дякую за дорогу, - не бариться із подякою чоловік.

Після короткого інструктажу Микола пересідає в новий транспорт і освоює «машину». Розповідає про тонкості управління електровізком водій територіального центру Василь Нечипоренко, який напередодні все випробував, як то кажуть, на собі.
23.10.2019 17:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter