2019 року до Черкаської служби зайнятості заявлено понад 33,3 тис. вакансій. Роботу шукали 40 тис. осіб

2019 року до Черкаської служби зайнятості заявлено понад 33,3 тис. вакансій. Роботу шукали 40 тис. осіб Протягом останніх років ринок праці Черкаської області демонструє сталу тенденцію до зменшення безробіття в регіоні. Цьому сприяє підвищення економічної активності роботодавців. Так, цьогоріч до служби зайнятості заявлено понад 33,3 тисячі вакансій. У той час як роботу шукали близько 40 тисяч безробітних. Тобто, навантаження на одне вільне робоче місце, не таке вже й високе – трохи більше однієї особи. Як інформують у Черкаській ОДА, на цьому наголосив директор обласної служби зайнятості Григорій Дендемарченко.

Якщо розглядати в професійному розрізі, то існує певна невідповідність між попитом та пропозицією робочої сили у професійно-кваліфікаційному складі. Так, 56 % вакансій, що заявляють роботодавці, складають вакансії за робітничими професіями. У той час, як серед пошукачів роботи, значну кількість – понад 80 %, становлять люди з вищою та професійно-технічною освітою.

У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників – це водії, трактористи, швачки, електромонтери, слюсарі, електрогазозварники, токарі, монтери колії, дорожні робітники, муляри та столяри. Також затребувані працівники сфери послуг – продавці, кухарі, охоронники, офіціанти, молодші медичні сестри, пекарі, бармени, перукарі, соціальні робітники.

Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи – бухгалтерів, лікарів, вчителів, юристів, фармацевтів, провізорів, а також інженерів різних галузей.
23.10.2019 11:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter