У сесійній залі Черкаської облради черкащани зустрілися з уповноваженим із земельних питань Романом Лещенком

Як інформують у Черкаській ОДА, 10 жовтня в Черкасах у межах програми “Діалоги про Україну” відбулася зустріч черкащан із заступником міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарасом Висоцьким та уповноваженим із земельних питань Романом Лещенком.

Під час заходу було представлено плани Уряду стосовно зміни системи управління земельними ресурсами. На зустрічі в сесійній залі Будинку рад були присутні голови райдержадміністрацій, районних рад, голови об’єднаних територіальних громад, сільських, селищних рад, керівники сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств та всі ті, кого цікавлять законодавчі нововведення.

У сесійній залі Черкаської облради черкащани зустрілися з уповноваженим із земельних питань Романом Лещенком


- Зараз багато хто спекулює земельними питаннями. Наголошую, що ніхто не змушує продавати землю, все залежатиме лише від бажання власника. І українську землю не розкуплять іноземці, це чітко регулюватиме законодавство. Загалом навколо земельних нововведень виникло багато міфів. Тож дуже добре, що сьогодні про майбутні зміни в законодавстві маємо можливість почути із перших вуст, – сказав на початку зустрічі голова Черкаської ОДА Ігор Шевченко.

За словами заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тараса Висоцького, у земельних питаннях зміни просто необхідні, адже ситуація в країні наочно демонструє, – реформа має відбутися. Законопроект про обіг сільськогосподарських земель – це лише верхівка айсбергу великої земельної реформи, початок якої запланований на жовтень 2020 року. І сьогоднішні діалоги – це можливість долучитися до законотворчого процесу.

– Головне дискусійне питання на сьогодні таке: хто матиме право купувати землю. Важливо обговорити, хто може бути покупцем. Інше важливе питання – це можлива концентрація великої площі земель в одних руках. Була норма – не більше 35% земель громади. Але потім ми почули аграрних виробників, що це їх обмежує, за їхнім проханням ми цю норму виключили. Необхідно сформувати узгоджену з суспільством позицію.

За словами уповноваженого президента з питань землі Романа Лещенка, країна зачекалася на реформування Держгеокадастру. Цей орган планують позбавити контролюючих функцій, які передаються:

– за самовільне зайнятт земельних ділянок – сільським, селищним, міським радам;

– за правопорушеннями, що мають екологічний характер, – Державній екологічній інспекції;

– інші контролюючі функції – обласним державним адміністраціям.
11.10.2019 10:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter