Понад 25 тисяч хасидів зустріли в Умані 5 780 юдейський новий рік

Новорічну ніч пережило місто Умань – там понад 25 тисяч паломників-хасидів зустріли 5780-й юдейський новий рік Рош Гашана. Більшість із них до України завітала не вперше, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Вулиця Пушкіна і квартали поруч переповнені прочанами, вони винайняли тут усе житло – на час свята ціни за оренду значно зростають. Деякі туристи заїжджають на автобудинках. Хасиди прагнуть хоч раз у житті побувати на могилі Цадика Нахмана, особливо якщо тут пощастить зустріти новий рік: "Рабин Нахман заповів: якщо святкувати Рош Гашана в Україні – він допоможе нам у судний день".

За спокоєм прочан стежать сотні поліцейських – вони тут із різних областей. Є й ізраїльські правоохоронці та навіть рятувальники. У святкові дні валютою для розрахунку в українській Умані є долар, хоча й деякі торговці запевняють: беруть гривню або й взагалі віддають товар задурно.

У перший день нового єврейського року паломники читали молитви та сурмили в баранячий ріг. Святкуватимуть хасиди ще й у вівторок, а після того почнуть роз’їжджатися по своїх країнах.
01.10.2019 08:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter