В Умані проходили Дні європейської спадщини

За інформацією міськради Умані, 21 і 22 вересня уманчани та гості міста вчетверте приєднались до заходів в рамках проекту Дні європейської спадщини. Понад 200 людей взяли участь у безкоштовних екскурсіях та майстер-класах, організатором яких виступив відділ туризму.

Для учасників проекту цього року підготували пізнавальні лекції та інтерактивні перформанси, оскільки темою проекту був театр. Загалом, як повідомила в.о. начальника відділу туризму Світлана Паламарчук, для гостей підготували шість локацій і 12 заходів, два з яких були абсолютно новими:
В Умані проходили Дні європейської спадщини

Одна із нових екскурсій — це фентезі-парк «Нова Софіївка», де екскурсантам розповіли про крилатого Пегаса, японського самурая та українську садибу. В парку артисти театру малих форм «Реверанс» виконали знаменитий діалог Параски і дяка за твором Василя Гоголя.

Цікаве дійство чекало на відвідувачів заходу у «Центральній частині міста — осередку культурного життя Умані кінця XVIII – початку XIX ст.». Тут учасники послухали історії та розглянули старі фото і ескізи із життя тогочасних містян, побачили фрагмент із театральної вистави «На перші гулі», що йде у репертуарі Уманського МБК.

Окрім того, відвідувачі проекту Дні європейської спадщини стали учасниками вже традиційних екскурсій. «Таємничими підземеллями Василіанського монастиря» (ДІАЗ «Стара Умань») відвідувачів провели колоритні монахи, вони розповіли, показали і, навіть, трохи наспівали історію найстарішої будівлі в Умані. Учасники екскурсії «Неймовірні історії університету» дізнались: як вирощувати на підвіконні ананаси, як знайомитись за допомогою носової хустинки, яке на смак варення зі сторічним рецептом, побували в оранжереях університету. На виставці «Таємниця звуків» в Уманському краєзнавчому музеї присутні дізнались як звучать старовинні музичні інструменти та спробували на них пограти. Майстер-клас «Чарівна глина» у Музеї культури та побуту Уманщини зібрав бажаючих спробувати себе у ролі гончарів.

Світлана Паламарчук розповіла, що вже чотири роки поспіль в рамках проекту Дні європейської спадщини постійно працюють гіди-екскурсоводи Галина Никитюк, Наталія Михайлова, Шломо-Володимир Шварцман:

— Приємно, що уманчанам подобається наш проект, підтвердженням того є учасники, які вже кілька років поспіль відвідують заходи проекту Дні європейської спадщини. Ще одна приємність — цього року на наших екскурсіях побували групи із Києва та Кропивницького, які спеціально приїхали, щоб приєднатись до проекту в Умані.
25.09.2019 09:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter