У Кам'янці пройшов День традиційного автентичного костюма

У Кам'янці пройшов День традиційного автентичного костюмаЯк інформують у Черкаській ОДА, 1 вересня в історичному музеї Кам’янського державного історико-культурного заповідника відбулося святкування Дня традиційного автентичного костюма. Уже впродовж кількох років це свято відзначається у першу неділю вересня. Започаткували його на заході України за ініціативою громадського об’єднання «Центр дослідження і відродження Волині». Чимало зусиль для проведення акції доклав Український культурний фонд, фахівці з Музею Івана Гончара та модельне агентство «ART models», які стали співорганізаторами дійства.

Вперше свято проходило у Рівному, за кілька років до акції приєдналась Львівська область, а цього року – й Черкащина, зокрема, Чигирин.

Відзначення Дня традиційного костюма має шляхетну мету. По-перше, відшукати і зберегти зразки автентичного (тобто справжнього, непідробного) народного одягу. По-друге, відродити традиції його виготовлення, а по-третє, навчити українців культури вжитку народного костюма.

Це свято покликане об’єднати музейних працівників, приватних колекціонерів, мистецтвознавців, етнографів, дизайнерів, майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, фотомитців задля того, щоб популяризувати і відродити автентичний костюм в Україні.

Оскільки народне вбрання відображує духовність народу, його культуру, історію, традицій, гасло свята звучить так: «Відроджуємо автентичність – зміцнюємо ідентичність!»
02.09.2019 15:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter