Депутати Катеринопільської селищної ради проголосували за утворення Катеринопільської ОТГ

Депутати Катеринопільської селищної ради проголосували за утворення Катеринопільської ОТГЯк інформують у Черкаській облраді, в Катеринополі відбулись чергові громадські слухання з приводу створення Катеринопільської ОТГ. Цього разу йшлося про об’єднання 6 населених пунктів із центром у Катеринополі (Катеринопіль, Кайтанівка, Вербовець, Шостакове, Бродецьке, Гуляйполе). Мета – об’єднатися до кінця року, аби села змогли отримати свої інфраструктурні субвенції. «Дата виборів керівництва громади залежить від строків подання документів та рішення ЦВК», − пояснили селищні посадовці.

На громадське обговорення винесли Проект рішення про добровільне об’єднання. Загальна площа громади буде становити 175 км². Прогнозована чисельність населення в новоствореній ОТГ – 8 091 особа.

Секретар селищної ради Наталя Цехмістренко поінформувала, що згідно з Проектом, правонаступником всього майна, прав та обов’язків територіальних громад, що ввійдуть у ОТГ, буде Катеринопільська селищна рада, утворена внаслідок добровільного об’єднання (з дня набуття нею повноважень).

«Черкаський центр розвитку місцевого самоврядування провів розрахунок фінансової спроможності майбутньої Катеринопільської ОТГ, − зауважила секретар. – За цими розрахунками, здійсненими на 2018 рік, якщо до об’єднання фінансовий ресурс 6 сіл становив15 330,1 тис. грн., то після становитиме – 54 328,4 тис. грн. Все розраховано: і доходи, й видатки. У майбутньому наша громада має бути перспективною і потужною».

Загальна сума фінансового ресурсу Катеринопільської ОТГ (в умовах 2018 року) мала б становити 54 328,4 тис. грн., куди увійшли трансфери з держбюджету − 18 286,9 тис. грн., власні доходи – 34 377,6 тис. грн., а також інфраструктурна субвенція – 1 663,9 тис. грн.

Люди поцікавились, за рахунок чого відбудеться такий неочікуваний фінансовий злет. Цехмістренко пояснила, що насамперед за рахунок ПДФО (податку на доходи фізичних осіб), 60 % якого (а це в сукупності 19 047,5 тис. грн.) буде зараховуватись у місцевий бюджет, а 40% йтиме в державу.

Голова райдержадміністрації Ольга Ніколенко, яка була на зібранні, зауважила, що треба ретельно, на місці, по факту, а не в Черкасах, прорахувати усі плюси і мінуси майбутнього об’єднання. Адже Катеринополю з 5 селами, на думку чиновниці, буде «трошки важкувато» утримувати ту інфраструктуру (школи, заклади культури, охорони здоров’я, соцзахисту), яка перейде до громади. Значно легше це було б зробити в 2020-му році, коли до Катеринопільської ОТГ приєднають решту сіл району відповідно до перспективного плану розвитку. Голова закликала уважно поставитись до розділу видатків і запропонувала допомогу органів районної влади в їх підрахунку, аби не допустити фатальних помилок. Водночас вона запевнила, що, зі свого боку, підтримує процес утворення Катеринопільської ОТГ.

Далі Наталя Цехмістренко повідомила, що при здійсненні розрахунків брались реальні цифри з районних звітів, за оцінкою обласних аналітиків 52 664,5 тис. грн. також достатньо для забезпечення успішної роботи ОТГ.

«Жодних ризиків, що буде щось недофінансоване до майбутніх чергових виборів, немає, − наголосив селищний голова Іван Гегедош. − Плюс ще додаткова інфраструктурна субвенція, яка виплачуватиметься селам впродовж п’яти років, а також суттєва перевага при участі в грантах, що надається громадам».

Вислухавши всі «за» й «проти», учасники громадських слухань одноголосно підтримали проект створення Катеринопільської ОТГ на базі шести населених пунктів з адмінцентром у Катеринополі. Цей проект також підтримали депутати Катеринопільської селищної ради, які провели сесію і ухвалили відповідне рішення.
27.08.2019 16:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter