На Черкащині цього року прогнозують рекордний врожай соняшнику

На Черкащині цього року прогнозують рекордний врожай соняшнику Агрометеорологи черкаського обласного гідрометцентру прогнозують високий врожай соняшника — в межах 3,0 т/га. При цьому, провідні господарства області можуть збирати на круг понад 4,0 т/га.

За даними черкаського обласного гідрометеоцентру, раннє накопичення тепла, швидке прогрівання ґрунту дозволило аграріям області розпочати сівбу соняшника в ранні строки. Площа, засіяна в цьому році культурою, є рекордною — 204,1 тис. га. Валовий збір, з урахуванням засіяних площ прогнозується на рівні 610 тис. тонн.

Погодні умови початку вегетаційного періоду культури були сприятливими для його росту та розвитку, що підтверджено спостереженнями агрометеорологів на тестових полях області.

«Аномально тепла погода у червні, обумовила прискорений розвиток рослин та скорочення міжфазних періодів. А дефіцит опадів з початку вегетаційного періоду теж був не надто сприятливим для нього. Але завдяки високій вологості повітря в денні години, значних перепадів температури від дня до ночі, тривалих рясних рос, стан посівів не погіршився», — зазначають фахівці.

Варто зазначити, що саме в останні роки спостерігалася найбільш висока врожайність, а роком рекордсменом є 2018, коли в середньому по області було зібрано 3,2 т/га при загальнодержавному майже 2,3 т/га. Найбільш низький за останні роки було зібрано в посушливому 2007 році — в середньому 1,5 т/га.

superagronom.com
12.08.2019 15:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter