Черкаським журналістам організували прес-тур в Іваньківську ОТГ на Маньківщину

Іваньківська ОТГ розвивається відразу у кількох напрямках: тут працюють над відкриттям ЦНАПу, забезпеченням участі у проекті «Поліцейський офіцер громади», створенням квартир для АТОвців та дітей-сиріт у колишньому приміщенні дитсадка. Цікавинки та унікальності Іваньківської ОТГ побачили на власні очі учасники прес-туру, організованого Черкаським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеним за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

За словами голови громади Лесі Поліщук, Іваніківській ОТГ виповнилося близько півтора року: створена із 4 сіл (Іваньки, Тимошівка, Березівка, Крачківка), вона об’єднала понад 4170 мешканців Маньківщини. Сьогодні власні надходження громади складають більше 15 мільйонів. Торік виконали бюджет на 32 мільйони, із урахуванням усіх одержаних субвенцій. У цій громаді знають, як грамотно господарювати – от хоча б один примітний факт: на території ОТГ цілих 11 ставків.

Громада провела аудит, склала водні паспорти – і виставила на аукціон ті водойми, оренда на які закінчилася. Як наслідок, ставок, що раніше приносив 1400 гривень у рік, тепер приносить громаді 50 тисяч гривень!

На базі колишнього приміщення дитсадка (де уже діє відкрито центр культури і дозвілля для довколишніх мешканців), створять квартири для АТОвців та дітей-сиріт громади. До речі. Про дозвілля: у центрі села Іваньки, де раніше був стихійний ринок, за згодою людей, створили парк із дитячим майданчиком, де проводять свята для всієї громади, на яких грає власний духовий оркестр. Саме у Іваньках знаходиться одна із туристичних окрас того краю: унікальний парк Олександрія, який громада хоче включити до туристичних маршрутів.
Черкаським журналістам організували прес-тур в Іваньківську ОТГ на Маньківщину

До кінця року у Іваньківській ОТГ має заявитися ЦНАП і поліцейський офіцер громади. Тут уже створили комунальне підприємство, для якого купили трактор з супутнім начинням для прочищення тротуарів, косінням трави, чищення снігу та посипки тротуарів узимку. До того причіп із піском для посипання доріжок чіпляли до власних «Жигулів» голови громади, розвозили по селу і розсипали вручну. Як і у кожній громаді, тут ремонтують дороги та вуличне освітлення, а у місцевих школах відкривають сучасно обладнані класи.

Проте, не у кожному місті знайдеш таку школу, як у Іваньках. Крім інтерактивних дошок та лінгафонних кабінетів, які сьогодні можна побачити у більшості шкіл ОТГ, тут створюють унікальні панно і картини, що перетворюють однотонні шкільні стіни на вулички казкової країни. Їх автори – як директор школи, так і її учні.
Черкаським журналістам організували прес-тур в Іваньківську ОТГ на Маньківщину

До 1 вересня, наприклад, школярі розмальовують коридори школи, створюючи «Місто наших мрій» (у рамках освітнього проекту «Відкривай Україну»). Спершу школярів громада забезпечували безкоштовним молоком та фруктами, а потім вирішили пекти для них пиріжки – для чого у школи спеціально закупили професійне пекарське обладнання. Так само унікальна деталь: випускникам школи громада завела традицію дарувати відкриті на їх імена банківські карти з коштами на рахунку – як це раніше було заведено робити у родинах для своїх дітей.
02.08.2019 09:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter