Перед початком опалювального сезону Сміла має критичну заборгованість за газ - близько 326 млн. грн.

Перед початком опалювального сезону Сміла має критичну заборгованість за газ - близько 326 млн. грн. Конкретні кроки та рішення має ухвалити й у подальшому виконувати Смілянська міська рада, аби увійти в опалювальний період цьогоріч. Як інформують у Черкаській ОДА, в разі цих дій з боку органу місцевого самоврядування, допомагатиме у цьому процесі й обласна влада. На цьому наголосив голова обласного оперативного штабу, т.в.о. голови облдержадміністрації Тарас Висоцький.

Питання погашення боргів за газ у Смілі, сума якого сягла близько 326 млн грн, занадто критична. Зокрема, за підсумками роботи двох опалювальних сезонів, КП «Смілакомунтеплоенерго» власних боргів накопичило 157,5 млн грн. По ТОВ «Сміла Енергоінвест» також рахується заборгованість перед ПАТ «Черкасигаз» в сумі 122,8 млн грн. А також ще 45,9 млн грн. штрафних санкцій та інших судових витрат ТОВ «Сміла Енергоінвест» перед НАК «Нафтогаз України».

Цьогоріч знову є загроза зриву опалювального сезону. У межах своїх повноважень Сміла має не займати вичікувальну позицію, а працювати у напрямку вирішення ситуації, наголосили учасники обласного оперативного штабу, засідання якого відбулося учора.

– Для того, щоб вести перемовини з НАК «Нафтогаз Укрїани», мати реальні шанси отримати номінації, а згодом і газ, забезпечувати надання послуг, міська влада має подбати про гарантії у формі листів та рішень, – зазначив т.в.о. очільника області. – Сміла вже мала би використати всі інструменти, починаючи з національного рівня. Втім йдеться не просто про звернення, а про гарантії, які може надати влада міста, яким шляхом відшкодовуватиме і в які терміни. І робити це треба максимально швидко. Наразі Сміла має передбачити мінімально 8 млн грн, які треба у будь-якому разі повернути, щоб НАК «Нафтогаз» мав мінімальні гарантії і надав номінації, і це у повноваженнях міста. Поки що цих рішень немає.

Наразі в ОДА очікують на звернення від Смілянської міської ради до обласного оперативного штабу з розрахунками і конкретними кроками у межах повноважень. За умови виконання першого кроку, оперативний штаб уже звертатиметься задля покращення ситуації на національний рівень.

Нагадаємо, торік опалювальний сезон у Смілі також розпочався зі зривом. Втрутився у вирішення цього питання Президент України. Протягом 3-х діб теплоносій подали до житлових будинків міста. КП «Смілакомунтеплоенерго» почало відбирати природний газ із газової системи, але договори так і не підписало. Тож за листопад 2018 року розбаланс системи склав 31 млн грн. Тоді договори на постачання природного газу підприємство підписало з НАК «Нафтогаз України» лише наприкінці грудня минуло річ разом з договором про переведення 85,5 млн грн боргу з ТОВ «Сміла Енергоінвест» на КП «Смілакомунтеплоенерго».
23.07.2019 18:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter