У черкаській Нацполіції відбувся брифінг з питань забезпечення порядку під час виборів

Як інформують у ГУНП у Черкаській області, в обласному центрі правоохоронці обговорили забезпечення публічного порядку під час дострокових виборів до Верховної Ради

Брифінг відбувся за участі керівництва ГУНП в Черкаській області, представників громадянської мережі ОПОРА та представників засобів масової інформації. Під час зустрічі правоохоронці розповіли про заходи, які здійснюються щодо забезпечення публічної безпеки і порядку під час проведення позачергових виборів до Верховної Ради України.
У черкаській Нацполіції відбувся брифінг з питань забезпечення порядку під час виборів

На початку брифінгу начальник ГУНП в Черкаській області Валерій Лютий зазначив, що поліція Черкащини повністю готова до забезпечення публічного порядку та безпеки на виборчих дільницях під час волевиявлення громадян на позачергових виборах до Верховної Ради України. Так, зокрема на території Черкаської області утворено 7 окружних виборчих комісій та 1093 дільничних виборчих дільниць. До охорони публічної безпеки і порядку на виборчих дільницях та охорони виборчої документації залучено 1212 правоохоронців.

Начальник Главку Валерій Лютий підкреслив, що відповідно до Законодавства поліція не втручається у виборчий процес та зберігає політичну нейтральність. Серед основних завдань поліції у цей період є забезпечення публічної безпеки на виборчих дільницях та прилеглій території, безпека дорожнього руху, реагування на повідомлення про порушення виборчого законодавства, а також їх документування для прийняття законних рішень.

У свою чергу начальник слідчого управління ГУНП в Черкаській області Євген Рогачов зазначив, що з початку виборчої кампанії на території Черкаської області зафіксовано 180 повідомлень про правопорушення чи злочини у сфері виборчого законодавства. Відкрито 7 кримінальних проваджень, у тому числі три за статтею 157 (перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача), одне за статтею 160 (підкуп виборця, учасника референдуму), два за статтею 296 (хуліганство) та одне за статтею 185 (Крадіжка) Кримінального кодексу України. Також складено 9 адміністративних протоколів за статтями 212-13 (розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж) та статтею 212-14 (порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів).

Наприкінці брифінгу начальник Главку повідомив, що підрозділами поліції проводиться щоденна профілактична робота з метою попередження порушень, зокрема і виборчого Законодавства. Вживаються інші заходи для уникнення провокацій та збереження стабільності в області. Робота здійснюється у взаємодії з усіма правоохоронними органами, органами влади, засобами масової інформації та громадськістю.


17.07.2019 18:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter