У Черкасах пройшло мережування на тему "Громадський бюджет" для команд малих міст з Черкащини та Львівщини

У Черкасах відбулось мережування на тему “Громадський бюджет” для команд малих міст із Черкаської та Львівської областей.

Активісти дізналися більше про громадські консультації від заступниці міського голови Черкас Людмили Бордунос та представника ГО “Центр UA”, учасника робочої групи по розробці Положення про публічні консультації Сергія Пасічника.
У Черкасах пройшло мережування на тему "Громадський бюджет" для команд малих міст з Черкащини та Львівщини

Також розібралися як працює громадський бюджет завдяки членкині Координаційної ради з питань громадського бюджету міськради Людмили Проценко, та дізналися особливості громадського бюджету Канева від ініціаторки проекту-переможця канівського громадського бюджету Лесі Шульги.

“В Німеччині також є погані дороги та довгі бюрократичні процедури. Але громадськість повинна бути наполегливою та переконливолю”, - підкреслила радниці уряду мікрорайону Берліну щодо взаємодії влади та громада задля розв'язання міських питань Альмут Таран.

Активісти з Чигирина, Канева, Сміли, Корсуня та Борислава, Трускавця і Червонограда дійшли висновку, що публічні консультації допомагають вирішити, куди витратити серйозні суми бюджетних коштів так, щоб вони були максимально корисними для всієї громади. І це мають вирішувати люди, а не 42 представники-депутати.

Крім того, консультації – це своєрідна страховка для чиновників, а тому вони мають бути зацікавлені у їх проведенні.

Важливо й те, що для того, щоб люди повірили у консультації – треба їх виконувати. І це, звісно, найважче. Але один успішний результат, коли зроблено так, як вирішили люди, дасть потужний поштовх до частішого використання цього ресурсу.

“Люди повинні знати, що їхні ідеї – важливі. Навіть, якщо вони не виграли. Наприклад, включити ті чи інші проекти в бюджет розвитку. Це допоможе підтримувати цікавість громади до конкурсу”, - підкреслила регіональний координатор проекту Тетяна Ковальчук.
12.07.2019 15:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter