Прокуратура: В Уманському ІТТ№2 виявлено порушення конституційних прав і свобод ув'язнених

Прокуратура: В Уманському ІТТ№2 виявлено порушення конституційних прав і свобод ув'язнених Уманською місцевою прокуратурою проведено комплексну перевірку додержання конституційних прав і свобод ув’язнених та адміністративно арештованих ізолятора тимчасового тримання №2 Головного управління Національної поліції в Черкаській області.

Перевіркою установлено, що мають місце порушення конституційних прав громадян, які потребують негайного їх усунення, а умови тримання осіб в ІТТ №2 ще не повною мірою відповідають вимогам чинного законодавства та міжнародним нормам і стандартам. Загалом, це питання матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення. Незважаючи на те, що мінімальна площа камер приведена у відповідність до міжнародних стандартів, під час перевірки виявлено низку інших порушень, зокрема в усіх камерах недостатній рівень природного освітлення, камери не обладнано радіодинаміками з підключенням до радіотрансляційної мережі; в установі відсутній холодильник, в якому можуть зберігатися продукти харчування, що швидко псуються, отримані арештованими в передачах.

Також, в ізоляторі відсутня кімната для побачень, а обладнання слідчої кімнати не відповідає вимогам чинного законодавства.

У ході перевірки виявлено й інші порушення конституційних прав в’язнів.

З метою усунення виявлених недоліків у діяльності уповноважених осіб піднаглядної установи внесено акт прокурорського реагування.
11.07.2019 17:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter