У Руській Поляні місцеві жителі самостійно відновили пожежну частину

У Руській Поляні місцеві жителі самостійно відновили пожежну частину Як інформують у Черкаській ОДА, в селі Руська Поляна люди самі відновили пожежну частину. Будівництво почалося ще у 80 роках минулого століття, але встигли звести лише «коробку». Зараз приміщення практично готове до експлуатації. Обласне управління ДСНС дало в оренду пожежний автомобіль – за 1 гривню. Громада планує набрати команду із 4 вогнеборців, одночасно – і водіїв пожежних авто. Уже зголосилися колишні рятувальники на пенсії. Виїжджати на виклики вони почнуть вже у серпні. Про це повідомляють в Черкаському центрі розвитку місцевого самоврядування.

– Колись тут будувалося пожежне депо, де мало б бути 3-4 автомобілі, що обслуговували б весь Черкаський район, – говорить голова Руськополянської ОТГ Олег Гриценко. – Проте, будівництво «заморозили» – і до 2017 року приміщення стояло без даху, вікон і дверей. Коли громада попросила створити пожежну частину, я звернувся до районного керівництва та сільських голів – але ніхто не захотів нас фінансово підтримати. Тоді я пішов до бізнесменів – і хтось дав грошей, а хтось закупив матеріали для ремонту. Люди поприходили штукатурити. Моя теща варила на всіх вареники.

Утримання пожежної частини обходитиметься у близько півмільйона гривень на рік. Вона буде обслуговувати також 4 довколишніх села. У перспективі, укладатиме угоди на пожежну охорону із також місцевими підприємцями – аби збільшити фінансування пожежної частини, працівники якої поки що отримуватимуть мінімальну зарплату. Планують залучати і волонтерів.
11.07.2019 15:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter