У лабораторії Черкаського «Інституту здоров’я рослин» зібрали перший врожай з насіння, яке росло в повітрі

Доки українці у спеку «плавляться» на городах, в Черкасах з’явилось місце, де в прохолоді боксів, без ґрунту, достигають врожаї великих і соковитих, без жодного шкідника чи захворювання, плодів. Це – лабораторії «Інституту здоров’я рослин», відкритого у Черкасах на базі компанії «UKRAVIT». Як інформують у Черкаському прес-клубі, на площі у 400 квадратних метрів, під променями ультрафіолету, тут вирощують 5 культур – полуницю, базилік, перець, огірки та помідори.
У лабораторії Черкаського «Інституту здоров’я рослин» зібрали перший врожай з насіння, яке росло в повітрі

- Починали експерименти із розсади, а цьогоріч виростили повноцінний врожай просто із зернин, – розповідає керівник агробіологічної лабораторії «Інституту здоров’я рослин» Володимир Конограй. – Увесь секрет вирощування рослин без ґрунту – світло, вода і стабільна температура. Коренева система рослин знаходиться у повітрі і з заданою періодичністю обприскується водою із добривами. В таких умовах рослини ростуть набагато швидше: збалансоване живлення, відсутність стресових умов, стабільні температура та вологість дають змогу значно пришвидшити отримання урожаю. Аеропонні врожаї можна збирати цілий рік: томат і перець – до 4 разів, салат – аж до 12.

- Крім відсутності шкідників і хвороб, рослинам не загрожує нестабільність природних умов, – констатує керівник сервісно-аналітичного центру «Інституту здоров’я рослин» Ірина Перехрест. – Відтак, таке вирощування зменшує всі ризики, що можуть виникнути в польових умовах.

За словами вчених Інституту, перспективи перенесення аеропоніки з лабораторій у сільгоспвиробництво – цілком реальні. Тепличні комплекси з вирощування рослин методом аеропоніки можна створювати на базі старих фермерських господарств, у підвальних приміщеннях.

Сьогодні аеропоніка є одним із провідних напрямків розвитку світового АПК – і, завдяки розробкам наших вчених Україна має всі можливості стати лідером цього ринку. Агроновація зацікавила навіть родину Масків (експерименти із вирощування рослин у повітрі проводить молодший Маск – Кімбал, відомий ресторатор).

Компанія «UKRAVIT» як провідний вітчизняний виробник засобів захисту рослин і мікродобрив проводить дослідження аеропоніки, аби в перспективі розпочати промисловий випуск добрив для вирощування рослин без ґрунту.
01.07.2019 08:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter