У Шевченковому на Звенигородщині відбувся мистецький фестиваль "Тараса пензлі оживають"

За інформацією Черкаської облради, минулими вихідними у с. Шевченкове Звенигородського району, на батьківщині Кобзаря, проведено черговий щорічний мистецький фестиваль юних талантів пензля і слова «Тараса пензлі оживають». Метою проведення мальовничо-літературного свята є виявлення талановитої молоді, підтримка обдарованих дітей та патріотичне виховання підростаючого покоління. У конкурсі взяли участь діти віком 14-19 років.
У Шевченковому на Звенигородщині відбувся мистецький фестиваль "Тараса пензлі оживають"

Два дні конкурсу та фінальні змагання на базі Шевченківської школи-інтернат виявили переможців.

Член журі конкурсу Заслужена художниця України Тетяна Касьян вручила переможцям відбіркового етапу Дипломи учасника пленеру, а також Дипломи першого, другого і третього ступеня призерам мальовничого конкурсу.

Зокрема, у номінації «Графіка» третє і друге місця відповідно вибороли Валерія Мелещенко (м. Тальне) і Ольга Юдакова (м. Черкаси), Софія Галузінська і Анастасія Кульбаченко (обидві із Звенигородщини).
У Шевченковому на Звенигородщині відбувся мистецький фестиваль "Тараса пензлі оживають"

А перше місце журі присудили Володимиру Гордійчуку (Звенигородський район) і Анастасії Шаповаловій (м. Черкаси).

У номінації «Живопис» відбулася не менш конкурентна боротьба. Свідчення цьому – виставлені для огляду картини. Яскраві, по-справжньому самобутні, що заслуговують не просто схвальних відгуків. Вони усі без винятку талановиті шедеври. І це, як підкреслювали майстри пензля, особливо радує, адже ці картини змальовані юними даруваннями, яким ще лише 12-17 років.

Призерами і переможцями у цій номінації стали: Олена Носацька і Дар’я Заболотня (обидві із Звенигородщини) – третє місце; Діана Добровольська і Антон Харитонов (обоє із Січеславської області) – друге місце; Анна Шаблій (м. Сміла) та Ілля Гелюк (м. Черкаси) – перше. Усі вони нагороджені Дипломами відповідного ступеня.

Варто сказати, що особливо людно було не лише біля стендів, на яких розміщено живописні картини і портрети, змальовані учасниками фінального конкурсу, але і там, де організатори розмістили поетичні і прозові твори учасників пленеру.

Кожен з присутніх міг особисто прочитати ці твори, «посмакувати» влучним образом і такою ж римою. А ще подивуватися глибоким змістом цих робіт.

Привітати і вручити переможцям літературного конкурсу дипломи фестивалю було запрошено начальника управління у справах сім’ї, молоді і спорту облдержадміністрації Максима Зеленського та заступника директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Оксану Сімушіну.

У номінації «Поезія»: вікова категорія 14-16 років призерами та переможцями серед своїх однолітків стали: Анастасія Атамась (село Сагунівка Черкаського району) і Каріна Олійник (м. Звенигородка) – третє місце, Аліна Чепурна і Юлія Браташ (обидві з м. Миколаїв) – друге місце і Марія Крикун (м. Бориспіль) – перше.

Серед поетів віком 17-19 років треті місця посіли Марія Салакова та Анастасія Бобошко (обидві з м. Миколаїв); другі – Юлія Кичата (м. Звенигородка) і Богдан Позняков (м. Миколаїв), а перше –Кулакова Анна (м. Миколаїв).

Серед призерів у номінації «Проза»: Юлія Смусь (м. Бориспіль) і Ліза Худолій (м. Миколаїв) – третє місце; Поліна Шиян (Чернігівська область) і Катя Матяш із Запорізької області – друге і переможцем журі визнало Анну Шабан із м. Бориспіль.

Та найбільше учасники і всі присутні святкового заходу очікували оголошення результатів і нагородження особливою відзнакою – ГРАН-ПРІ фестивалю.

Для цього ведучі на сцену запросили першого заступника голови обласної ради Валентина Тарасенка. Це з його ініціативи запроваджено проведення літературно-мистецького фестивалю. Це завдяки його зусиллям вже вдруге батьківщина Тараса Шевченка збирає талановиту молодь. І завдяки зусиллям його організаторів мистецьке свято набуває всеукраїнських горизонтів.

Отож, за висновками компетентного журі ГРАН-ПРІ присуджено у номінації «Образотворче мистецтво» Юлії Яремко з м. Сміла. А в номінації «Література» високу нагороду виборола Оксана Шапіренко (м. Миколаїв). У подарунок вони отримали планшети.

І це не все. Переможцям фестивалю, хто виборов перші місця і ГРАН-ПРІ, вручено сертифікати на безкоштовну екскурсійну поїздку до Кам’янець-Подільського.

Окрім того, учасники і переможці мали можливість сфотографуватися на згадку. А гості, які приїхали цього дня на мистецьке свято з усіх куточків Черкаської області, мали змогу окремо відвідати літературно-меморіальний музей Т. Г. Шевченка, пройтися садибою батьків Кобзаря та почути цікаву екскурсію.

А ще цього дня відбулася урочиста хода до монументу Т. Г. Шевченка та покладання квітів за участі першого заступника голови обласної ради Валентина Тарасенка, заступниці директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Оксани Сімушиної, голови Звенигородської райдержадміністрації Василя Довбуша, голови Шевченківської ОТГ Сергія Смалька, всіх бажаючих.
25.06.2019 13:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter