Черкаська делегація бере участь у роботі XV Українського муніципального форуму в Одесі

Як інформують у Черкаській облраді, делегація представників органів місцевого самоврядування Черкащини на чолі з виконавчим директором Черкаського регіонального відділення Асоціації міст України Віталіною Повісьмак-Євминою бере участь у XV Українському муніципальному форумі, який проходить у м. Одеса.
Черкаська делегація бере участь у роботі XV Українського муніципального форуму в Одесі

Цей традиційний щорічний захід є майданчиком для дискусій та вироблення спільної позиції органів державної влади і Асоціації міст України щодо розвитку місцевого самоврядування, удосконалення законодавчої бази, подальшої децентралізації влади, посилення відкритого врядування, підтримки економічного розвитку громад та реалізації секторальних реформ.

Черкащину представляють голови восьми громад-членів АМУ, а саме: Володимир Тірон, голова Камʹянської міської ради (ОТГ), Олександр Лисюк, голова Ватутінської міської ради, Олексій Юрченко, голова Тальнівської міської ради (ОТГ), Олександр Гайдай, голова Корсунь-Шевченківської міської ради, Володимир Мірошник, голова Городищенської міської ради, Віктор Харченко, голова Чигиринської міської ради (ОТГ), Олег Малюга, голова Набутівської сільської ради (ОТГ), Алла Мірошниченко, голова Чорнобаївської селищної ради (ОТГ).

У перший день роботи Форуму в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) було проведено «День діалогу» з владою.

Серед гостей «Дня діалогу» – Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Андреас Кіфер, Спеціальний уповноважений Уряду Німеччини з питань реформ в Україні Георг Мільбрадт, народний депутат України, представник Голови АМУ у Верховній Раді України Оксана Продан.

Голова Асоціації Віталій Кличко, звертаючись до учасників зібрання, зазначив, що сьогодні Асоціація міст України – найвпливовіша в Україні недержавна організація, що захищає інтереси місцевого самоврядування. Вона об’єднує 779 міських, селищних та сільських рад. Серед них – 341 об’єднана територіальна громада, де проживає майже 80 відсотків населення нашої країни. Незважаючи на політичні вподобання, всі ми об’єднанні ідеєю місцевого самоврядування як основи державності. Асоціація була і залишається аполітичною організацією, що захищає інтереси абсолютно всіх громад в Україні.

Віталій Кличко також відзначив, що нинішній захід – особливий. Основна його тема – «Реформа місцевого самоврядування застигла у стрибку над прірвою»!

– Така ситуація та можливі сценарії розвитку подій хвилюють нас усіх. Наближаються вибори 2020 року. Не виключено, що місцеві вибори будуть позачерговими. Тому головне питання – коли буде завершена реформа? На якій територіальній основі будуть сформовані нові громади? І найголовніше: чи буде місцеве самоврядування фінансово спроможним надавати якісні публічні послуги громадянам?! Адже саме це є метою реформи!, – сказав голова АМУ та підкреслив, що без підтримки Асоціації міст України реформи у сфері самоврядування відбуватися не зможуть.

«Ми готові співпрацювати з новим парламентом. Наше головне завдання: представляти і захищати інтереси всіх наших громад – і великих міст, і найменших сіл. Ми це робимо і будемо робити далі!».

До учасників Форуму звернувся також Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Я прийшов в уряд на посаду Віце-прем’єр-міністра у 2014 році для реформи децентралізації влади. В той момент нам нав’язували ідею федералізації країни, а відтак її розколу і зникнення. Але ми – сотні і тисячі місцевих лідерів – почали реальні зміни у самій системі місцевого самоврядування, – сказав Володимир Гройсман. – До реформи, до 2013 року, бюджети громад були практично касами з видачі зарплат. Ми змінили цю систему. І сьогодні громади уже мають бюджети розвитку. Але чи всі ми усвідомлюємо, що ми ще не пройшли точки неповернення? Я бачу реальні загрози децентралізації. І ми не маємо права відмахуватися від проблем. За вашої підтримки ми маємо завершити реформу і зробити її ефективною».

XV Український муніципальний форум продовжить свою роботу до 20 червня.
20.06.2019 10:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter