7-8 червня на Тарасовій горі у Каневі проходив Міжнародний економічно-гуманітарний форум Ukrainian ID

Як інформують у міськраді Черкас, 7-8 червня на Тарасовій горі у Каневі вже вдруге відбувся Міжнародний економічно-гуманітарний форум Ukrainian ID. Він об’єднав довкола себе небайдужих політиків та дипломатів, активних журналістів та громадських діячів, успішних підприємців, науковців та вчених з України та світу. Разом ці люди, які стали лідерами думок, створили ефективний простір комунікації, де напрацьовували стратегію розвитку на майбутнє.
7-8 червня на Тарасовій горі у Каневі проходив Міжнародний економічно-гуманітарний форум Ukrainian ID

Відкривала захід засновниця форуму, президент Фонду гуманітарного розвитку України Наталія Заболотна.

- Вже вдруге Канів став епіцентром громадського діалогу для вирішення проблем, що постають перед людством, - зауважила Н.Заболотна. – Ми не прагнемо перетворитися на Швейцарію чи іншу успішну країну, а маємо стати самими собою. Створити наш код, власний український ID.

Створювати український код цьогоріч до Канева приїхали близько сотні спікерів, які обговорювали злободенні проблеми та шукали рецепти успіху в 9 панелях на 5 дискусійних платформах. Це, зокрема: Надзвичайний і Повноважний Посол Бельгії в Україні Алекс Ленартс, Посол Сполучених Штатів Америки в Україні в 2003-2006 роках Джон Хербст, співзасновник українського Інституту Майбутнього Анатолій Амелін, Президент Energy Watch Group Ханс-Йосеф Фелл, кореспондент The Daily Beast Анна Нємцова,

Засновник Digital Transformation Institute, експерт в областях IT Надія Васильєва, доктор економічних наук, засновник і СЕО Advanter Group Андрій Длігач, директорка з розвитку ГС «Освіторія» Олена Северенчук, спів засновниця Фонду родини Богдана Гаврилишина Патріція Шморгун Гаврилишин, Генеральний директор Групи Компаній «Ліга» Дмитро Бондаренко, доктор педагогічних наук, кандидат фізико-математичних наук, засновник і генеральний директор Комп’ютерної Академії ШАГ Дмитро Корчевський та багато інших.

Одним із почесних гостей форуму став перший президент України Леонід Кравчук.
7-8 червня на Тарасовій горі у Каневі проходив Міжнародний економічно-гуманітарний форум Ukrainian ID

- Я прилетів до Канева гелікоптером і насамперед з висоти мене вразили не краса Дніпра і круч, а людські… городи. Прибрані, доглянуті городи. Саме в них вкладена душа українського народу. Якби в Уряді, Верховній Раді та адміністрації Президента України все облаштовувалось, як городи простих селян, вкладалося стільки людських зусиль і душі, то, думаю, ми сьогодні мали б зовсім іншу Україну, - відзначив Леонід Макарович. – Разом з тим дорогу долає, той, хто іде. Вірю, якщо розпочати піднімати Україну звідси, де знаходиться душа українського народу - Тарас Шевченко - ми подолаємо всі труднощі.

Саме тут, біля могили Кобзаря, впродовж двох днів «кипіла» напружена робота. Учасники ділилися «наболілим» та власними прикладами реалізації успішних проектів, створювали власну «Конституцію цінностей».

Говорили, зокрема, про економічний розвиток України. Співзасновник українського Інституту Майбутнього Анатолій Амелін презентував, як зміниться якість життя кожного українця вже до 2030 року, та як на це, зокрема, вплинуть сучасні технології, Інтернет, оцифрування, штучний інтелект тощо.

Засновник Digital Transformation Institute, експерт в областях IT Надія Васильєва поінформувала, як завдяки ІТ-галузь процес розвитку економіки країни можна прискорити вже сьогодні.

Обговорювали впровадження сучасних реформ в Україні, зокрема, децентралізацію. Канівський міський голова Ігор Ренькас також взяв участь у дискусії та ознайомив учасників форуму із практичним аспектом впровадження реформи на прикладі створення Канівської ОТГ, чим викликав неабиякий інтерес присутніх.

- Взявшись за реалізацію Закону про децентралізацію, ми зіштовхнулися з численними перепонами, в тому числі, політичними. Відтак, одразу створити об’єднану територіальну громаду нам не вдалося. Лише в минулому році шляхом приєднання Канів об’єднався із одним селом Яблунів, - поінформував І.Ренькас.

Поцікавились учасники форуму, про що, власне, мріє міський голова Канева.

- Канів – це насамперед Дніпро та унікальний рельєф, але нам бракує сучасної інфраструктури. У нас напрацьовано багато проектів, тож мріємо про їх втілення, - відповів очільник міста. - Сподіваюся, що цей форум допоможе зустріти такого ж «мрійника» як я, і разом ми зможемо втілити ці мрії в життя.

Аналізували присутні й стан сучасної освіти як у школах, так і вищих навчальних закладах України. Порівнювали навчання в українських та іноземних вишах, державних та приватних школах, аналізували професію вчителя та як сьогодні готують майбутніх педагогів, наголошували на необхідності модернізації освітніх закладів, оскільки вже зараз кадри не відповідають вимогам сьогодення.

- Учитель – професія, яка має не просто відповідати дню сьогоднішньому, а дню завтрашньому, адже саме вчитель готує майбутні покоління, які розвиваються дуже стрімко, - акцентували учасники Форуму.

Також в ході заходу обговорювалися питання розвитку інфраструктури, зокрема, можливості оживлення водних артерій країни, туризму як драйверу економіки країни, роботи засобів масової інформації та вільних і незалежних журналістів в умовах інформаційної війни та пропаганди.

Водночас із Форумом в Каневі цими днями тривав благодійний фестиваль Shevafest, який об’єднав поціновувачів живопису, поезії та прихильників електронної музики.

В музеї Тараса Шевченка презентувалася виставка художниці Ольги Рондяк, арт-галерея ЧервонеЧорне представила виставку Ганни Миронової та стала місцем проведення поетичного марафону сучасних українських авторів. На березі Дніпра відбулась дискотека за участі відомих DJ та MC серед яких ді-джей Тапольські та Fion Miller.
10.06.2019 11:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter