У Черкасах пройшли перегони на раритетних "Запорожцях"

Черкаські студенти дають друге життя стареньким «Запорожцям». Вони їх ремонтують та навіть змагаються на цій раритетній техніці у перегонах. Все – в межах проекту «Автоакадемія», засновником якого є Автомобільний клуб «Черкаси» та Автомобільна федерація України спільно з Управлінням освіти та науки Черкаської ОДА.

Мета проекту, нагадують в АК «Черкаси», амбітна – не лише виховати із студентів майбутніх автоспортсменів, а й навчити їх відповідально працювати в команді та відстоювати честь свого навчального закладу.
У Черкасах пройшли перегони на раритетних "Запорожцях"

- Учасниками проекту є навчальні заклади області. Учні та викладачі формують команди, до складу яких входять пілоти, механіки та менеджери. Разом вони готують авто до перегонів, працюють над його технічним оснащенням та брендуванням. Звісно, ми максимально намагаємося їм допомагати. Всі команди у рівних умовах, адже змагаються на «Запорожцях», їх купує або бере в користування кожен навчальний заклад окремо. А студенти разом із викладачами вже працюють над тим, аби ця раритетна техніка не просто їхала, а й склала конкуренцію іншим. Ми хочемо, щоб пілоти навчились вправно керувати автомобілем, а механіки – добре ремонтувати його. Менеджери команд повинні працювати як над оздобленням авто, так і над пошуком спонсорів чи партнерів,- розповідає представник Автомобільного клубу «Черкаси» Сергій Гусєв.

У цьогорічному сезоні до проекту «Автоакадемія» долучилося шість навчальних заклади області. Це Черкаський політехнічний технікум, Багатопрофільний регіональний центр професійної освіти у Черкаській області, Канівське вище професійне училище, Буцький політехнічний професійний ліцей, Черкаський автодорожній ліцей та Звенигородський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів.

В АК «Черкаси» для всіх шести команд підготували непрості завдання. За сезон кожна команда має можливість випробувати свого «залізного коня» та власні сили у чималій кількості автомобільних дисциплін – слалом, тайм аттак, гірський підйом та ралі.
У Черкасах пройшли перегони на раритетних "Запорожцях"

Минулих вихідних стартував перший етап змагань «Автоакадемії» і команди на своїх «Запорожцях» пройшли випробування з дисципліни тайм аттак – кільцевих перегонів на швидкість.

Команда із Звенигородського центру до проекту долучилась лише цьогоріч. 18-річний пілот Олександр Гулько каже, що для нього, передусім, важлива не перемога, а участь.

- Автомобілі – це моє хобі. Та й навчаюся я на водія. До змагань особливо не готувався, було лише декілька пробних заїздів. Машину таки ремонтували, я сам доклав до неї чимало зусиль, - каже Олександр.

А от команда із Канева у проекті уже два роки. Торік вони себе так зарекомендували, що нинішнього року навіть партнера знайшли і безпосереднього під час першого етапу встигли підписати угоду про співпрацю.

Організатори ж додають, що брати участь у перегонах можуть не лише навчальні заклади, а й всі, хто має «Запорожця». Для цього паралельно з «Автоакадемією» буде додатковий залік для всіх охочих.

Наступний етап проекту – вже в червні.
21.05.2019 14:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter