Черкаські школярі презентували менторам свої ІТ-проекти

Намальовані мультфільми і соціальні сайти. Саме такі проекти вчора презентували менторам учасники безкоштовних курсів із основ програмування IT Kids. Його вже кілька років спільно реалізують Cherkasy IT Cluster і Черкаський бізнес-коледж за підтримки всеукраїнської мережі клубів кодування Code Club UА.
Нині триває навчання вже третього набору школярів. Вони вивчають основи мов програмування Scratch, CSS/HTML і Python.
Черкаські школярі презентували менторам свої ІТ-проекти

Більшість проектів стосувалися створення сайтів за допомогою CSS та HTML. Так, учні створили презентаційні сайти для Xiaomi та «Месників», соціальний сайт про важливість такого життєвого ресурсу як вода, сайт для вибору собі собаки тощо.

Черкаський школяр Олексій Хіміч завдяки Scratch навіть зміг підняти із землі фізичний об’єкт – квадрокоптер.

– Програмування – це інструмент керування світом. Будь-який код повинен призводити до вимірюваних змін у навколишньому середовищі. Так, створений мною код дозволяє давати команди дрону завдяки клавішам клавіатури. Окрім звичайного вгору, вниз, а також в обидві сторони, він може виконувати і важчі команди – цілі цикли, – розповів 13-річний школяр.

За словами завідувача відділення інформаційних технологій бізнес-коледжу Владислава Хотунова, після презентації проектів ментори разом із викладачами перевірять код, створений юними програмістами, і визначать найсильніші проекти.

– Раніше програміст – це звучало як щось недосяжне. Сьогодні все не так. Віковий ценз програмування стає все нижчим. Приємно розуміти, що цим проектом сприяємо цьому частково й ми, – говорить Владислав Хотунов.

На презентацію проектів у Черкаси приїхав і представник міжнародної мережі клубів кодування Code Club в Україні Максим Макаров.

– Ми намагаємось бувати в усіх містах, де представлений проект IT Kids. Сьогодні я вперше у Черкасах. Дуже цікаво побачити, чого вже встигли навчитись діти. Звісно, хочеться подякувати викладачам і менторам, адже без них цього проекту не існувало б. У Черкасах узагалі цікава історія, коли учнів шкіл навчають студенти коледжу. Це хороший та цікавий досвід для них, – каже Максим Макаров.

Голова Cherkasy IT Cluster Анастасія Негода зазначила, що у нашому місті є низка можливостей як для навчання, так і кар’єрного розвитку в ІТ сфері. Головне – прагнути цього.

– Один із важливих напрямів, у яких працює ІТ Кластер – це саме освіта. Адже школярі, які зараз сидять тут – це майбутнє нашого міста і нашої сфери, – каже Анастасія.
16.04.2019 16:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter