У парку Хіміків та Сосновому бору збудують майданчики для вигулу собак

У парку Хіміків та Сосновому бору збудують майданчики для вигулу собакЦього року у Черкасах облаштують два майданчики для вигулу собак у парку Хіміків та Сосновий бір.

Про це у програмі “Тема дня” на “UA: Черкаси” повідомив заступник директора КП “Дирекція парків” Андрій Куча.

- До нас звернувся клуб службового собаківництва “К9”, аби ми посприяли в облашуванні майданчиків для вигулу собак в парках. Так минулого року черкасці подали на громадський бюджет облаштування майданчику для вигулу собак у парку Хіміків (вартість 75 тисяч грн). “Дирекція парків” запропонувала ще один проект на 190 тисяч у Сосновому бору. Нині ми вже спілкувалися із представниками організації, виїжджали на місце і плануємо у цьому році облаштувати ці майданчики, - говорить Андрій Куча.

За словами керівника цього клубу Володимира Матвієнка, застарілі нині і правила вигулу собак: у наморднику та з повідком. Також у правилах блогоустрою визначено, що є заборона вигулу собак на бульварі Шевченка, у парках та скверах, на пляжах.

- У нас простіше заборонити вигулювати собак, натомість у Фінляндії майданчики для вигулу у кожному дворі, - наголошує Матвієнко. - Окрім того, несправедливо, коли собаки, які разом із господарями проходять відповідну підготовку, мають гуляти в таких умовах.

Існує ще одна проблема - відсутність спеціальних майданчиків. За словами заступника директора департаменту ЖКК Андрія Наумчука, вони мають бути передбачені у генеральному плані міста.

- У нас, на жаль, в затвердженому генеральному плані, таких місць немає, - каже чиновник.

Окрім того, він переконаний, що пізніше буде позитивна тенденція з будівництва майданчиків, однак створити відразу кілька сотень місць, у кожному дворі - неможливо.

- Потрібно зважено підійти до цього питання. Для початку треба, щоби КСНи визначилися, де в кожному районі було б доцільно побудувати такі майданчики. І для початку 19 було б більше, аніж достатньо, - говорить Наумчук.
20.03.2019 13:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter