У Легедзиному на честь 100-річчя відтворили бій полку Кармелюка армії УНР та бійцями Червоної армії

Як інформують у Департаменту культури та взаємозв'язків з громадськістю Черкаської ОДА, десятки реконструкторів, що з’їхалися 10 березня до Легедзиного Тальнівського району Черкащини, відтворили події, які відбувалися тут на початку березня 1919 року – бій між воїнами Армії УНР з полку імені Кармелюка та більшовицько-московськими окупантами. Про це повідомляє Всеукраїнське видання «Козацький край».

З нагоди 100-річчя бою та з метою нагадування громадськості про ті часи і вшанування пам’яті загиблих Героїв, дирекція Державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура» провела фестиваль військово-історичної реконструкції «Легедзине – буремний 1919-тий».
У Легедзиному на честь 100-річчя відтворили бій полку Кармелюка армії УНР та бійцями Червоної армії

У рамках фестивалю було відтворено бій між кармелюківцями та більшовиками – у ньому взяло участь близько 80 реконструкторів, «озброєних» не тільки гвинтівками, шаблями і револьверами, а й кулеметами та гарматою…

Окрім того, у музеї заповідника “Трипільська культура” гості фестивалю могли переглянути виставку, присвячену 100-річчю Української революції та Визвольної боротьби. Зокрема, серед експонатів виставки цього дня були привезені з Києва безцінні оригінали печаток часів УНР: Печатка Головного отамана військ УНР Симона Петлюри та Печатка полку Яна Кармелюка (саме цей полк вів бої під Легедзиним та в селі 7-8 березня 1919 р., відбиваючи наступ більшовиків на Умань).
11.03.2019 16:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter