Жителі Канева не дали дозвіл мобільному оператору «Vodafone» на будівництво базової станції

Як інформують у міськраді Канева, в залі засідань будинку рад відбулася зустріч жителів Канева з представниками мобільного оператора ПрАТ «Vodafone Україна» щодо будівництва базової станції мобільного зв’язку в районі автозаправки по вул. Т.Шевченка, 69-a.
Жителі Канева не дали дозвіл мобільному оператору «Vodafone» на будівництво базової станції

Нагадаємо, за вищевказаною адресою компанією «Vodafone Україна» розпочалося будівництво вежі стільникового зв’язку, яке викликало збурення громади міста. Хвилювалися не тільки мешканці житлових будинків, а й батьки дітей, які виховуються у навчальних закладах, розташованих неподалік (дитсадок «Дзвіночок», ліцей №6). Ще більше занепокоєння канівців викликало, що розташовуватиметься вежа поруч із автозаправною станцією. Питання обговорювалося на останньому засіданні сесії у січні ц.р. Було ухвалено рішення провести зустріч, в ході якої забудовник аргументує громаді необхідність зведення станції мобільного зв’язку саме в цьому місці та переконає, що це є безпечним для здоров’я.

Послухати представників мобільного оператора та висловити свою позицію зібрався повний зал засідань. Так, серед присутніх були й депутати міської та обласної рад.

Представники «Vodafone» запевняли, що зведена вежа надасть змогу покращити зв'язок та мобільний інтернет у найбільш заселеному районі міста. Окрім того, перевірені відповідними державними органами документи на початок будівництва відповідають санітарним нормативам. За словами представників обладнання, яке буде встановлено, сертифіковане в Україні, погоджене з Міністерством охорони здоров’я та може розміщуватися не тільки на покрівлях житлових будинків (дитячих закладів) а і в середині них.

- За минулий рік ми поставили 53 нових майданчики по Черкащині. У планах – ще стільки ж, - говорили представники компанії.

Начальник управління містобудування та архітектури Лариса Артюк підтвердила, що документи оператором було надано, але отримували дозволи вони не в Каневі.

- Міська ради та її виконавчий комітет не надавав жодних дозволів на будівництво вежі, - наголосила начальник.

Також Л.Артюк зауважила, що подані документи відповідали класу наслідків (відповідальності) СС1, в той час, як йдеться насправді про клас наслідків (відповідальності) СС2, що вимагає проходження комплексної експертизи та перевірки.

- Сьогодні їдучи з Золотоніщини на Канівщину, і маючи в телефоні дві картки, одна з яких оператора «Vodafone», у разі нещасного випадку на дорозі я не мав би змоги додзвонитися в «швидку», оскільки зв’язку не було, - сказав депутат облради Вадим Гайович. – Також у багатьох селах, треба вилізти на грушу, щоб комусь зателефонувати. Є багато місць, де така вежа потрібна набагато більше. Ви насамперед телекомунікаційна компанія, а не інтернет-провайдер, тому питання цілком закономірні.

- Сьогодні в більшості питань рішення громади - передусім, але ви громаду обійшли. Тому змоги будувати люди вам просто не дадуть. На мою думку вихід із ситуації – це знайти інше місце, провести громадські слухання, і лише тоді розпочинати будівництво, - сказав керуючий справами виконавчого комітету Володимир Святелик.

Його слова зал зустрів оплесками.
27.02.2019 08:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter